У Лисичанську відбулося засідання комісії з питань координації дій з попередження насильства в сім'ї

23 грудня на базі Лисичанського гірничого технікуму відбулося засідання комісії з питань координації дій з попередження насильства в сім’ї під головуванням заступника міського голови Ігоря Ганьшина.

В роботі комісії взяли участь начальники управлінь, відділів та служб Лисичанської міської ради, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники дитячої міської лікарні, Лисичанського відділу поліції ГУ національної поліції в Луганській області, директор та заступник директора з виховної роботи, студентська молодь Лисичанського гірничого технікуму.

Зустріч пройшла за «круглим столом», під час якої присутні розглянули питання щодо насильства в сім’ї та особливостей соціальної роботи з сім’ями, в яких були зафіксовані факти насильства в сім’ї.

Під час дискусії заступник директора з виховної роботи Надія Воробйова, голова студради гірничого технікуму Анна Лузанова, члени студради, представники активів навчальних груп обговорили проблеми насильства в сім’ї, виявлення та ознаки ідентифікації осіб, постраждалих від насильства в сім’ї, а також алгоритм дій щодо надання допомоги особам, які постраждали від насильства.

Щодо особливостей соціальної роботи із сім’ями, в яких зафіксовані факти насильства в сім’ї доповідала начальник служби у справах дітей Лисичанської міської ради Світлана Логвіненко. Вона зазначила, що однією з найактуальніших проблем сьогодення, не зважаючи на всю різноманітність форм та методів її подолання, залишається проблема сімейного насильства над дітьми, що порушує їх права на повноцінний розвиток, право на особисту недоторканість, на повагу до власної честі та гідності тощо. У своєї доповіді Світлана Василівна навела статистику сімейного насильства у м. Лисичанську за даними Державного комітету статистики України. Так, на кінець 2013 року, 61% дітей у віці від 2 до 14 років стали жертвами психологічного або фізичного покарання у своїх сім’ях.

Підводячи підсумки засідання заступник міського голови Ігор Ганьшин зазначив, що попередження насильства в сім’ї має велике значення, він зосередив увагу студентської молоді на високому рівні усвідомленості щодо питань профілактики негативних явищ в сім’ї. Разом з тим Ігор Іванович поставив завдання щодо співпраці студентів технікуму з іншими навчальними закладами з метою активізації молоді з проблем насильства у суспільстві.