ГНИ в г. Лисичанску информирует

Более 166 млн.грн. уплатил бизнес Луганщины за пользование недрами

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: за пользование недрами бизнес Луганщины уплатил более 166 млн.грн. — об этом заявила и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Алина Королева. Она отметила, что по сравнению с январем-февралем прошлого года поступления увеличились на 17,5 млн. грн., или на 12 проц.

«Рост поступлений ресурсных и рентных платежей обусловлен, прежде всего, — подчеркнула Алина Королева, — внедрением новых подходов в администрировании налогов и качественного сервиса для плательщиков. При этом мы конструктивно работаем с субъектами хозяйствования, четко отстаивая позиции государства».

60 млн. грн. налога на прибыль уплатил бизнес Луганщины

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: бизнес Луганщины уплатил 60 млн. грн. налога на прибыль. Об этом сообщила и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Алина Королева. По ее словам, в области зарегистрировано 12,5 тыс. плательщиков налога на прибыль. 98% из них стабильно уплачивают налог.

А. Королева отметила, что эти показатели достигнуты, в первую очередь, благодаря конструктивному сотрудничеству с предпринимателями. Также она подчеркнула, что органы доходов и сборов активизируют работу по детенизации экономики. Речь идет о ликвидации «налоговых ям» и незаконных схем уклонения от уплаты налогов.

На 2,5 млн.грн. выведено подакцизных товаров из теневого оборота Луганщины

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: на Луганщине из теневого оборота выведено подакцизных товаров на 2,5 млн.грн. Об этом сообщил заведующий сектором противодействия незаконному обороту подакцизных товаров ГУ Миндоходов в Луганской области Константин Хоружый.

«Сегодня мы работаем по трем основным направлениям, — отметил К. Хоружый, — изъятие нелегальной водочной продукции, табачных изделий и горюче-смазочных материалов. В текущем году из теневого оборота выведено подакцизных товаров на сумму более 2,5 млн. грн., в том числе 20 тыс. бутылок алкогольных напитков, 50 тыс. пачек сигарет и 60 тонн нефтепродуктов».

Он также рассказал, что сейчас в уголовном производстве находятся 7 материалов, связанных с незаконными операциями с алкогольной продукцией. У нарушителей изъято более двух тонн спирта.

Кроме того, по материалам оперативников судами конфисковано сигарет на сумму более 1 млн. грн.

«В настоящее время в нашей области проблема с фальсифицированной алкогольной продукцией остро не стоит. Статистика такова, что она все реже попадает на потребительский рынок. Несмотря на это, мы не ослабляем контроль и максимально оперативно отслеживаем текущую ситуацию — постоянно отрабатываем оптовую и торговую сети, складские помещения, оптовые базы. Например, недавно на одной из оптовой баз Северодонецка изъято 7,5 тыс. бутылок фальсифицированной водки. По данному факту в настоящее время проводится расследование», — сказал К. Хоружий.

Первостепенную роль играет репутация источника информации

В последнее время с внедрением новых коммуникационных технологий стремительно возрастают объемы информации, доступной субъектам хозяйствования. Невероятными темпами увеличивается и количество источников информации, в процессе поиска которой представители бизнеса чаще всего используют телекоммуникационные технологии. Установлению контактов и поддерживанию деловых отношений способствует обмен данными в мировых масштабах в режиме онлайн.

«Кто владеет информацией — владеет миром». Меткость этого тезиса со временем не меркнет, а лишь приобретает актуальность. В международном бизнесе информация играет все более важную роль и как ресурс, и как товар. Ответы на многие вопросы, волнующие сегодня бизнес — сообщество, лежит в плоскости так называемой цифровой культуры, предполагающей интенсивное развитие инфраструктуры электронного обмена данными. Репутация источника информации играет первостепенную роль, и оценивать надежность этой информации следует именно по репутации источнока, доступных данных, актуальности информации.

Имея надежные данные, вы вместе с тем получаете возможность действовать на опережение конкурентов и оказывать решающее влияние на развитие рынков и увеличение прибыли.

Екологічний податок.

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області повідомляє: за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 01.01.2014р., ставки податку становлять 100 % від ставок, передбачених статтями 243-246 Податкового кодексу України, за винятком зобов’язань у виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС.

Розмір ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів збільшився вдвічі

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області звертає увагу: з 1 січня 2014 року змінились розміри ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів, проте порядок обчислення та сплати збору в 2014 році залишився незмінним.

Слід зазначити, що розрахунок лісового збору складається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2012р. № 1404, та подається до контролюючого органу за місцем розташування лісової ділянки.

У 2014 році граничні терміни подання звітності збору за спеціальне використання лісових ресурсів: за 1 квартал 2014р. — 12 травня; за півріччя 2014 року-11 серпня; за три квартали 2014р. — 10 листопада; за 2014 рік — 9 лютого 2015 року. Відповідно сплатити збір у 2014 році необхідно: за 1 квартал 2014р. — 20 травня; за півріччя 2014р.- 19 серпня; за три квартали 2014р. — 19 листопада; за 2014 рік-19 лютого 2015 року.

Нагадуємо: відповідно до норм Податкового кодексу України (далі-ПКУ) об’єктом оподаткування збором є деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування та під час проведення визначених пунктом 330.1 статті 330 ПКУ заходів.

Розпочав роботу електронний сервіс «Реєстр страхувальників»

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області повідомляє: на веб-порталі Міндоходів запрацював новий електронний сервіс «Реєстр страхувальників». Відтепер платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорту.

Інформація з реєстру страхувальників оновлюється щодекадно до 1, 11, 21 числа кожного місяця.

Скористатися сервісом можна на офіційному веб-порталі Міндоходів за посиланням: http://minrd.gov.ua/esv.

До уваги платників податків: порядок оформлення запитів на інформацію

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області нагадує: запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.

Запит на інформацію має містити: 1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному веб-сайті відповідного розпорядника. Зазначені форми мають містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо.

Сума коштів, сплачена за періоди навчання наступного року, не входить до податкової знижки

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області нагадує: окремі громадяни мають право на податкову знижку, тобто можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2013 року із заробітної плати. До податкової знижки можна включити, зокрема, суму коштів, сплачених протягом звітного податкового року платником податку на користь закладу освіти за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Платник податку у звітному році сплатив вишу суму коштів за навчальний рік. Частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина — на наступний. У такому разі сума коштів, сплачена за періоди навчання наступного календарного року, не входить до податкової знижки за звітний рік.

Нагадуємо: податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку в річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також порядок нарахування податкової знижки визначені у статті 166 Податкового кодексу України.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області