30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати та протидіяти цьому злочину.
Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких - примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
- Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
- Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
- Вас примушували відробляти неіснуючі борги;
- Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства.
Є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Більш детальну інформацію про:
- ризики потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми;
- порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
- види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати звернувшись на Національну «гарячу лінію» за загальноєвропейським номером (116123). Даний номер є безкоштовним з мобільних телефонів. Лінія працює анонімно та конфіденційно.
Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради