100 ліків, ціни на які будуть знижені на 30% з 1 березня
- Охорона здоров'я
- 21.02.2025
Українські фармвиробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби. Підписанти, серед іншого, погодились з 1 березня знизити на 30% відпускні ціни на 100 ліків, що мають найбільший попит.
Декларація є відкритою до підписання іншими учасниками ринку.
До переліку ліків, які, за аналітичними даними, найчастіше купують українці, увійшли ті, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні препарати, вітаміни та мікроелементи, ліки проти тиску, противиразкові засоби, заспокійливі, очні краплі, назальні спреї та інші.
З детальним переліком можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/412hyjD
З 20 лютого 2025 року поцієнти почнуть отримувати повідомлення з ЕСОЗ через Viber
- Охорона здоров'я
- 19.02.2025
Повідомлення з Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень. Відповідні зміни стали можливі завдяки змінам внесеним в постанову КМУ № 411 “Деякі питання електронної системи охорони здоров’я” від 25 квітня 2018 року.
У разі наявності в пацієнта Viber повідомлення з ЕСОЗ першочергово надсилатиметься саме цим каналом зв'язку. У разі відсутності у пацієнта Viber йому буде доставлено СМС.
Наступним етапом доставки повідомлень з ЕСОЗ буде доставка пуш повідомлень через Дію. Про це також додатково проінформуємо.
Як діяти, якщо ви не згодні з рішенням експертної команди
- Охорона здоров'я
- 22.01.2025
Усі ми прагнемо одного — допомогти людям, які потребують підтримки та відновлення здоровʼя. Нова система оцінювання повсякденного функціонування людини створена для того, щоб зробити цей процес прозорішим, справедливішим і комфортнішим для кожного.
Нагадаємо про права пацієнтів та членів команд під час проведення оцінювання та про можливість оскарження рішень команд в новій системі:
Аудіо та відеофіксація оцінювання дозволяється для цілей оцінювання або оскарження, із дотриманням прав людини та законодавства у процесі запису. І пацієнт, і заклад охорони здоров'я мають право знімати процес оцінювання, адже відкритість і прозорість — основа нової системи. Проте відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, до прикладу в процесі оскарження. Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.
Реабілітаційна допомога стане ще доступнішою!
- Охорона здоров'я
- 10.02.2025
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги. Це означає, що фахівці з реабілітації (фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови та мовлення) зможуть — за потреби — надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями.
Що це змінює?
- Послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає.
- На первинному рівні медичної допомоги не потрібно буде складати індивідуальний план, якщо є направлення сімейного лікаря.
- Медичні заклади зосередяться на складніших випадках і зменшать навантаження на стаціонари.
- Фінансування відбуватиметься у рамках програми медичних гарантій.
Чому це важливо?
Оздоровлення дітей Лисичанської громади в закладах санаторного типу!
- Охорона здоров'я
- 20.01.2025
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» м. Лисичанськ запрошує батьків БЕЗКОШТОВНО оздоровити своїх дітей в закладах санаторного типу:
1. Дитячий спеціалізований клінічний санаторій «ПРИКАРПАТСЬКИЙ» МОЗ України.
- Приймає дітей віком від 7 до 14 років пульмонологічного профілю (органи дихання)
- м. Яремче, Надвірнянського району, Івано-Франківської області
- термін перебування 30 днів
2. Спеціалізований санаторій «КОСІВ» МОЗ України.
Як НСЗУ оплачує послуги за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах"
- Охорона здоров'я
- 04.02.2025
У 2025 році НСЗУ деталізувала перелік безоплатних послуг для пацієнта в амбулаторних умовах. Тож цьогоріч за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” передбачено п’ять сервісів.
Розповідаємо, як НСЗУ оплачує медичні послуги в амбулаторних умовах.
Сервіс “Консультації та лікування”
У 2025 році передбачено 40 класів в межах даного сервісу. Якщо пацієнту надали послуги декілька спеціалістів в межах різних класів, то ці послуги будуть оплачені.
Наприклад, якщо пацієнт має направлення на консультацію до лікаря-офтальмолога та направлення до лікаря-хірурга, то пацієнт може отримати консультації як в один день, так і в різні.
НСЗУ: Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі
- Охорона здоров'я
- 20.01.2025
Наголошуємо, якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.
Послуги можуть надаватися як в одному, так і в різних закладах охорони здоров’я та будуть оплачені НСЗУ. Жодних обмежень щодо оплати цих випадків Національна служба здоровʼя України не вводила.
Безоплатне зуболікування для захисників і захисниць – важливий елемент ветеранської політики у сфері охорони здоров’я, який спрямований на комплексне відновлення їхнього здоров’я.
Критерії життєдіяльності та МКФ: підхід до оцінювання повсякденного функціонування людини
- Охорона здоров'я
- 04.02.2025
В Україні впроваджується нова система оцінювання повсякденного функціонування, яка дозволяє комплексно оцінити стан здоров’я людини та його вплив на щоденне життя. Це важливий крок у реформі, спрямований на забезпечення прозорості та підтримки людей з обмеженнями життєдіяльності.
Як це працює?
Оцінювання базується на категоріях:
- Самообслуговування: здатність до гігієни, приготування їжі, одягання.
- Пересування: можливість долати відстані, користуватися транспортом.
Чому важлива доказова реабілітація?
- Охорона здоров'я
- 15.01.2025
Масаж чи «чудо-апарати» не повертають втрачені функції після травми.
Доказова реабілітація — активна реабілітація, підтримана науково обґрунтованими методами, здатна допомогти повернутися до звичного життя.
Це індивідуально підібрані вправи, які спрямовані на відновлення рухових функцій. План вправ формується з урахуванням травми, стану та потреб кожної людини.
В Україні доказова реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медичних закладів.
Мультидисциплінарні команди очолюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини. До їх складу обов’язково входять:
Нагадуємо лікарям та пацієнтам:
- Охорона здоров'я
- 30.01.2025
Діти до 14 років не мають отримувати ідентифікаційний код (РНОКПП) спеціально для проходження верифікації даних в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Національна служба здоров’я України не висуває і не висуватиме такої вимоги.
Дітям до 14 років достатньо мати свідоцтво про народження. Верифікація записів про дітей буде відбуватися саме за цим документом.
Які дані верифікують?
- прізвище, ім'я та по батькові;
Гаряча лінія МОЗ - 0800-602-019
- Охорона здоров'я
- 03.01.2025
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє!
З 01 січня 2025 року звернення громадян, що стосуються питань сфери охорони здоров’я, будуть опрацьовуватися на телефонній «гарячій лінії» МОЗ за номером 0800-505-201
Лінія працюватиме щодня з 08:00 до 20:00
Додатково за номером 0800-602-019 працюватиме лінія, призначена для консультування у рамках реформи МСЕК з питань функціонування програмного забезпечення «Електронна система щодо оцінювання повсякденного функціонування особи» та організаційних питань впровадження такого оцінювання.
Еще статьи...
- Як встановити інвалідність у 2025 році: покрокова інструкція
- Як використати кошти на ліки вітчизняних виробівників. Зимова єПідтримка
- "Доступні ліки" у цифрах
- Як військовослужбовцю оформити групу інвалідності в новій системі оцінювання
- МСЕК замінять новою системою оцінювання!
- Українці можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою завдяки програмі "Доступні ліки"
- Програма "Доступні ліки" дозволяє українцям отримувати ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою
- У 2025 році програма "Доступні ліки" буде розширена
- Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень безоплптні для ВПО
- Реабілітаційна допомога в стаціонарних умовах є безоплатною для ВПО