Обмежено придатні мають пройти повторно ВЛК до 5 червня

У травні 2024 року скасували термін "обмежено придатний" до військової служби. Громадяни з таким статусом повинні були пройти повторний медичний огляд до 4 лютого 2025 року включно. Нещодавно цей строк був перенесений. Відтак громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби, зобов’язані пройти ВЛК до 5 червня 2025 року.

Який статус буде після повторної військово-лікарської комісії та яка буде відповідальність за її непроходження — в картках.

Подробнее...

Як встановити факт постійного проживання на території України

Якщо людина постійно жила в Україні на момент проголошення незалежності або станом на 13 листопада 1991 року, але не має громадянства — вона може його оформити. Це потрібно для отримання пенсії, інших соцвиплат, оформлення спадку, укладання шлюбу тощо.

Як це зробити — дивіться у картках.

Подробнее...

Трудові відносини під час повітряної тривоги

Роботодавець зобов’язаний вживати заходів реагування на надзвичайні ситуації (зокрема, у разі повітряної тривоги), а також виконувати інші вимоги законодавства про цивільний захист та охорону праці для забезпечення безпеки працівників та відвідувачів.

Роботодавець не вправі вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника.

Працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо створилася ситуація, що становить небезпеку для життя чи здоров’я працівника або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

Подробнее...

Людина, яка прийняла спадщину, може отримати не тільки майно спадкодавця, але і його борги.

Як діяти в цій ситуації — читайте в картках.

Потрібна консультація юриста?

- Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте 0 800 213 103 - єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Юристи консультують в будні з 8:00 до 18:00.

Подробнее...

Податкова знижка на навчання: хто може отримати та за які витрати

Податкова знижка на навчання - це можливість повернути до 18% від суми, яку ви заплатили за навчання, якщо офіційно працюєте та сплачуєте податки.

Хто може скористатися?

Студент, який сплачує за своє навчання та члени його сім’ї.

Куди звертатися та як отримати - переглядайте у картках.

Подробнее...

Як встановити юридичний факт

Коли людина не має документів, що підтверджують певну обставину (наприклад проживання однією сім’єю, перебування на утриманні, право власності на майно, народження чи смерть на ТОТ, родинний зв’язок) — їй потрібно встановити факт, що має юридичне значення.

Здебільшого це робиться в судовому порядку.

Суд може встановити юридичний факт за умови що:

- такий факт породжує юридичні наслідки, тобто від нього залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав;

- законодавством не передбачено іншого порядку його встановлення;

Подробнее...

Відстрочка від мобілізації у зв'язку з утриманням трьох і більше дітей

Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають 3 і більше дітей віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації. Крім тих, які мають заборгованість по аліментах більше ніж за три місяці.

В картках детальніше про відстрочку від мобілізації на цій підставі.

Зразок заяви на отримання відстрочки за посиланням: http://surl.li/rdmzwc

Подробнее...

Як відновити втрачений військовий квиток

Військовий квиток може існувати в електронному та паперовому вигляді, але саме паперовий документ залишається обов’язковим для багатьох процедур. Наприклад, якщо потрібно внести зміни до облікових даних або знятися з військового обліку, без паперового квитка це зробити неможливо.

Кожен військовозобов’язаний, резервіст, призовник має надійно зберігати військовий квиток, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та дотримуватися правил військового обліку.

Втрата чи пошкодження військового квитка — це правопорушення. За це передбачено штраф — від 510 до 850 гривень. Якщо це сталося повторно або під час дії воєнного стану, штраф більший — від 850 до 1700 гривень.

Подробнее...

Трудові пільги для батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу

Батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу — повнолітні та працездатні особи, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, є законними представниками вихованців і захисниками їх прав та інтересів у всіх органах, установах та організаціях.

- Які трудові права мають батьки-вихователі?

- Які особливості надання їм відпусток?

- Чи мають батьки-вихователі якісь гарантії при працевлаштуванні чи звільненні?

Подробнее...

Члени родини загиблих військовослужбовців мають право на одноразову грошову допомогу

Розподіл цих коштів між членами родини визначає закон. Однак у військовослужбовця за життя є можливість вплинути, хто та в яких частках отримає грошову допомогу у разі його загибелі. Для цього можна скласти особисте розпорядження.

Що це, як складається та чи можна розпорядитися, щоб всі кошти отримав, наприклад, побратим − читайте у картках.

#Корисно_для_ЗСУ

 

Подробнее...

Чи має право усиновлена дитина військового, який загинув, отримати одноразову грошову допомогу

Так, усиновлена дитина військового, який загинув (чи помер) має право на одноразову грошову допомогу. Окрім дитини таку допомогу можуть отримати інші члени родини у рівних частках.

Для цього потрібно подати заяву на отримання одноразової грошової допомоги та пакет документів до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), де військовослужбовець стояв на обліку.

Якщо дитина неповнолітня, то заяву від її імені має подати законний представник.