•  
 

Не можеш запам'ятати складний пароль? Використовуй фрази

Привіт, цифрові друзі! Це #КіберПес, ваш порадник у світі кібербезпеки фінансів.

У попередньому дописі я розповідав, як небезпечно використовувати особисту інформацію для створення паролів (https://www.facebook.com/cyberpoliceua/posts/800528608924708).  У багатьох із вас виникло питання, як створити надійний пароль, який легко запам’ятати, а шахраям неможливо вгадати.

Отож ділюся лайфхаками, як створювати надійні паролі за допомогою фраз. Це можуть бути цитати, рядки з віршів, пісень, важливі для вас думки тощо.

Варіант 1. Використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу для комбінації пароля.

Подробнее...

"ВІЙСЬКОВА ПОЛІЦІЯ ПРОПОНУЄ СПІВПРАЦЮ": Кіберполіція та Центр протидії дезінформації попереджають про ворожу ІПсО

441900758_777907111192385_605213568475069695_nЦими днями мережею поширюється інформація, що нібито «військова поліція» пропонує українським громадянам винагороду за співпрацю у виявленні «ухильників». Такі повідомлення надходять від імені нібито Національної поліції України.

Наголошуємо, що ця інформація не відповідає дійсності. Національна поліція України жодних подібних оповіщень не робила. Також нагадуємо, що в Україні не існує «військової поліції».

Подробнее...

Пропонують легкий заробіток у TikTok? Обережно, це кібершахрайська схема!

«Легкий заробіток у TikTok» — зловмисники розсилають користувачам WhatsApp шахрайські повідомлення.

Аферисти пропонують привабливу пропозицію онлайн-заробітку до кількох тисяч гривень на день. Схема не нова, проте ми нагадуємо вам про небезпеку таких посилань з невідомих номерів.

Дотримуйтесь порад з кібербезпеки та обовʼязково зверніться до поліції, якщо ви вже надіслали свої дані або кошти шахраям.

Подробнее...

"Клацніть посилання та придбайте товар": кіберполіція попереджає про шахраїв

Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку (https://bit.ly/3X8VNOC). Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.

Люди, які погодилися на таку «роботу», отримували завдання від аферистів, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші.

На перших етапах для подальшого залучення в схему громадяни дійсно могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки. Але для продовження роботи шахраї вимагали зареєструватися на підконтрольному зловмисникам сайті та здійснювати купівлю-продаж товарів за інструкціями «менеджерів».

Подробнее...

Хакерські атаки та як від них захиститися: рекомендації кіберполіції

Хакери, наряду з шахраями, є однією з небезпек сучасного інтернету. Тому для безпечного користування мережею корисно бути обізнаними щодо основних методів кібератак і способів захисту від них.

Нерідко зловмисники використовують брутфорс (від англ. brute force – груба сила) - метод зламу акаунтів, при якому спеціальна програма здійснює систематичний перебір усіх можливих комбінацій логінів та паролів для пошуку правильного.

Подробнее...

Просять проголосувати у конкурсі? Обережно, це може бути шахрайська схема

«Проголосуй, будь ласка, за Марію у конкурсі танців», — обережно, шахраї розсилають подібні повідомлення та зламують Telegram-акаунти.

Суть кібершахрайської схеми в тому, що після переходу за посиланням, користувач втрачає доступ, а вже з привласненого акаунта шахраї надалі роблять розсилку з проханням переказати значні суми коштів.

Закликаємо:

- Не переходити за посиланням.

Подробнее...

"Пристебни найдорожче!" Ювенальні поліцейські звертаються до батьків з меседжем: дбати про безпеку малечі під час дорожнього руху

Діти – найважливіші пасажири в автомобілі та за їхню безпеку відповідальність несуть саме дорослі. Тож, ювенальні поліцейські вкотре нагадують батькам вимоги пункту 21. «Перевезення пасажирів» Правил дорожнього руху, а саме, як потрібно перевозити дітей у машині.

- пункті 21.11 ПДР передбачає, що дітей на зріст менших за 150 см в автомобілі взагалі можна перевозити лише у дитячих утримувальних системах, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Під такою системою Правила мають на увазі дитячі автокрісла та бустери.

Подробнее...

"Отримайте виплату від польських партнерів": кіберполіція застерігає від шахраїв

Українцям продовжують надходити шахрайські повідомлення про можливі грошові виплати. Важливо бути обачними та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах.

Зазвичай, зловмисники використовують фішингові сайти або просять заповнити анкети, зокрема, й через гугл-форми.

Так, днями в одному з популярних месенджерів поширюється повідомлення про нібито грошові виплати українцям від Польщі.

Для отримання коштів аферисти пропонують перейти на фішингові сайти, візуально схожі на справжні, де жертва має ввести дані для входу в інтернет-банкінг.

Подробнее...

Вибухонебезпечні предмети, особливо в умовах воєнного часу, становлять реальну загрозу життю та здоров'ю людей

Поліцейські Луганщини вкотре нагадують алгоритм дій при виявленні підозрілого незнайомого предмета аби убезпечити себе та своїх близьких від трагедії.

- Відійшовши на безпечну відстань, негайно повідомте за телефоном 101 або 102 про знахідку, обмежте доступ до неї та дочекайтеся прибуття фахівців.

- В жодному разі не торкайтеся незнайомого предмета, не пересувайте його.

- Не користуйтеся поруч із ВНП засобами зв'язку, це може спровокувати вибух.

Подробнее...

Е-кабінет постраждалого

Потребуєш медичної, психологічної чи юридичної допомоги? Залиши запит в електронному кабінеті постраждалого.

Сервіс дає можливість військовослужбовцям НГУ, ДПСУ, поліцейським, працівникам ДСНС, які мають статус постраждалих, а також членам їхніх родин, отримати послуги соціального захисту та підтримки.

Для цього необхідно зареєструватися в Єдиному вікні для громадян https://services.mvs.gov.ua/.

В електронному кабінеті відображатимуться контакти відповідальної супровідної особи, з якою можна зв’язатися в будь-який зручний час.

Подробнее...

Нові сервіси МВС України

Ігор Клименко: Всебічна підтримка та належний соціальний захист для наших захисників — важливе завдання МВС та складова Української Доктрини, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.

«Сьогодні запускаємо два сервіси для військовослужбовців та працівників органів системи МВС», — повідомив Міністр внутрішніх справ.

Перший сервіс — електронний кабінет постраждалого на сайті МВС України. Там військовослужбовці НГУ, ДПСУ, поліцейські, ДСНСники, які мають статус постраждалих, а також члени їх родин, можуть отримати доступ до своїх облікових даних та залишити запит на медичну, психологічну, юридичну допомогу. Необхідно лише зареєструватися в Єдиному вікні для громадян: https://services.mvs.gov.ua/

Подробнее...