Підозріло низька ціна на товар в Інтернеті? Обережно! Це можуть бути шахраї!
- Поліція інформує
- 11.11.2024
Шахрайство в інтернеті залишається однією з основних загроз. Здебільшого це стосується саме онлайн покупок.
Так, мешканець Сумщини зацікавився оголошенням про продаж автомобіля на популярному сайті оголошень. Він погодився здійснити передоплату в розмірі 25 000 грн. Після переказу коштів продавець-зловмисник зник, а обіцяний автомобіль так і не був доставлений.
Тож, як уберегти себе від шахраїв під час покупок в інтернеті? Дивіться на прикріплених фото.
Як безпечно ходити по гриби?
- Поліція інформує
- 06.11.2024
Плануєте похід по гриби? Пам'ятайте: прості правила поведінки в лісі — запорука вашої безпеки
На ілюстраціях — ділимося порадами, які допоможуть уникнути неприємних пригод у лісі та зроблять ваш похід по гриби комфортним та безпечним
В поліції Луганщини працює чат-бот та Telegram-канал для пошуку та документування злочинів рф на території Луганської області
- Поліція інформує
- 02.08.2024
Вказаний ресурс у Telegram - це спрощена процедура подачі інформації до поліції про злочини представників окупаційних військ, представників незаконних збройних формувань та колаборантів на тимчасово окупованій території Луганщини.
Шановні громадяни, якщо вам відомо про скоєння, військовослужбовцями рф та керованих ними незаконних збройних формувань, умисних вбивств, жорстокого поводження з військовополоненими або цивільними, примусове залучення цивільного населення для робіт, зґвалтувань та інших тяжких злочинів, або конкретні особи, які до цього причетні або здійснюють колабораційну діяльність, добровільно погодились та пішли на співпрацю з окупаційною владою, ви можете повідомити за посиланнями https://t.me/Slidstvo_police_Lugansk_bot та https://t.me/slidstvo_police_lugansk_region.
Кіберполіція та ДПС попереджають про фейкові листи з шкідливим програмним забезпеченням
- Поліція інформує
- 20.08.2024
Зловмисники надсилають електронні листи нібито від імені філій ДПІ м. Києва. Аферисти закликають відкрити доданий до листа файл, інфікований ШПЗ.
У такий спосіб зловмисники отримують прихований доступ до комп'ютера жертви та переводять гроші з рахунків підприємства на підконтрольні.
Для верифікації інформації у разі отримання подібних листів зверніться на «гарячу» лінію Державної податкової служби України за телефоном 0-800-501-007.
Кіберполіція радить дотримуватися базових стратегій захисту від комп'ютерних вірусів:
Замовляйте послуги у сфері обігу зброї через Єдине вікно для громадян
- Поліція інформує
- 27.07.2024
Це легко та зручно, а головне — їх можна отримати не виходячи з дому. 13 послуг у сфері обігу зброї доступні онлайн.
Ви також можете отримати консультацію з питань роботи Єдиного реєстру зброї:
- За допомогою Телеграм-бота: @arms_mvs_bot
Увага, шахраї! У соцмережах і месенджерах продають підроблені посвідчення водія нібито від імені працівників сервісних центрів МВС
- Поліція інформує
- 20.08.2024
Увага, шахраї! У соцмережах і месенджерах продають підроблені посвідчення водія нібито від імені працівників сервісних центрів МВС
Нагадуємо, підроблені посвідчення можуть бути схожими на оригінали, але їх немає у державних реєстрах і вони не відображаються у застосунку Дія чи в Кабінеті водія.
За підробку документів передбачені штрафи або ж пробаційний нагляд, обмеження чи навіть позбавлення волі. За використання завідомо підробних документів: штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів або пробаційний нагляд на строк до 2 років, або обмеженням волі на той самий строк.
Єдиний законний спосіб отримати чинне посвідчення водія — самостійно пройти процедуру отримання послуги в сервісному центрі МВС.
Одним з ефективних способів захистити ваші акаунти від зламу є використання багатофакторної автентифікації
- Поліція інформує
- 27.07.2024
Це – як додатковий шар захисту ваших сторінок у соціальних мережах, месенджерах, електронній пошті тощо. Оскільки навіть, якщо хтось дізнається ваш пароль, він не зможе увійти до облікового запису без додаткового підтвердження.
З використанням багатофакторної автентифікації під час здійснення входу у ваш акаунт, окрім стандартного логіну та пароля, також необхідно вводити додатковий код, який буде надіслано на ваш смартфон, адресу електронної пошти або у відповідний застосунок. Такий код потрібно вводити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту буде здійснюватися з невідомого браузера або мобільного пристрою. Але важливо обрати найбільш надійний спосіб налаштування багатофакторної автентифікації з усіх можливих, їх є кілька:
Ювенальна поліція Луганщини попереджає про залучення ворогом підлітків до участі у проведенні підривної діяльності через мережу Інтернет
- Поліція інформує
- 19.08.2024
Ювенальна поліція Луганщини попереджає про залучення ворогом підлітків до участі у проведенні підривної діяльності через мережу Інтернет
Спеціальні служби країни-агресорки дедалі частіше схиляють українських підлітків до підривної діяльності та вчинення диверсій, будь-то повідомлення про замінювання, або підпал військової автівки, залізничного приладдя, чи передача інформації про пересування техніки, базування частин ЗСУ тощо, за певну винагороду або шахрайськими методами через соціальні мережі, телеграм-канали та ігрові платформи.
Поліція Луганщини нагадує, як діяти громадянам у разі безвісти зникненні їх родичів
- Поліція інформує
- 24.07.2024
З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України до поліції почало надходити все більше звернень про осіб зниклих безвісти. Співробітники поліції вживають вичерпні заходи, спрямовані на документування усіх скоєних злочинів на території Луганської області.
Шановні громадяни, якщо Ви володієте інформацією, яка може допомогти слідчим ГУНП в Луганській області у здійснені досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами зникнення безвісти громадян, незаконного позбавлення волі, загибелі або поранення осіб на території Луганської області, цілодобово звертайтесь до Центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин СУ ГУНП в Луганській області за телефоном 099-774-52-23 або за адресою: м. Дніпро, вул. Філософська, 39-А, кабінет 410.
Увага! Шахраї використовують аудіодіпфейки
- Поліція інформує
- 07.08.2024
Аферисти використовують нові методи у кібершахрайських схемах. Так, з розвитком ШІ зловмисники створюють аудіодіпфейки. Наприклад, це використовується у таких схемах, як «ваш друг у біді» або вимагання начебто викупу.
Як діють шахраї?
- Розробляють певний сценарій схеми.
Коли ніби отримав посилання від друга, але здогадуєшся, що пише шахрай
- Поліція інформує
- 22.07.2024
Друзі, на днях натрапив в інтернеті на шахраїв, хотіли дізнатися мої персональні дані.
Почитав статистику НБУ і виявляється, що 83% випадків шахрайства з платіжними картками в минулому році відбувалося через мережу інтернет. Тож сьогодні будемо говорити про фішинг та як його уникнути.
Зловмисники створюють шахрайські сайти та посилання, які поширюють в інтернеті. Їх мета – отримати інформацію про паролі, платіжні картки, рахунки та інші персональні дані.
Еще статьи...
- Нагадуємо, як подбати про безпеку під час відключень світла у літній період
- Вбережіть дітей від небезпеки відкритих вікон
- Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 2024
- Що робити у разі перегріву та теплового удару? Розповідаємо
- "Встановіть новий застосунок вашого банку": кіберполіція попереджає про шахрайську схему
- Безпека на воді
- Створив різні паролі до всіх акаунтів і тобі раджу!
- Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України!
- Обережно! Прихована небезпека!
- Правила безпечної поведінки на воді