Мій родовід

 У Лисичанському територіальному центрі почав свою роботу Університет третього віку. На черговому занятті підопічні відділення денного перебування разом із співробітником краєзнавчого музею Олексієм Лисенком вивчали історію поколінь.

Рано чи пізно кожна людина приходить до усвідомлення необхідності дослідити свій родовід, бо вивчення свого минулого – це велика повага до своїх предків.

Заняття виявилося надзвичайно захопливим та пізнавальним. Переглядаючи на великому екрані документи та фотографії, що збереглись в архівах різних міст, присутні немов перенеслись у минуле століття. Із зацікавленістю глядачі спостерігали, як створювалася історія певного роду, дізнавались рід занять, який передавався від покоління до покоління та ділилися своїми спогадами.

Подробнее...

«Лялька-мотанка»

 Під такою назвою, в мультимедійній кімнаті управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА відбувся зустріч з Ларисою Лисицькою, директором центру науково – технічної творчості учнівської молоді.

Під час заходу Лариса Іванівна розповіла підопічним Лисичанського терцентру історію створення ляльки-мотанки. Ветерани познайомилися з технікою виконання традиційного українського оберега з тканини й ниток, дізналися про символічність виробу та власноруч спробували створити його.

Подробнее...

Підопічні Лисичанського терцентру виготовляли сувеніри із солоного тіста

 У Лисичанському територіальному центрі, в рамках роботи Університету третього віку, для підопічних проводяться заняття з технічної творчості та рукоділля.

Так, на черговій зустрічі, ветерани виготовляли сувеніри із солоного тіста. Вони з великим задоволенням ліпили оберіг, що символізує зародження нового життя та здоров’я, щоб подарувати його своїм рідним і друзям.

Подробнее...

Щастя у 4 руки

 Під такою назвою, з 2015 року, в Україні діє проєкт, спрямований на подолання стереотипів стосовно соціальних ролей чоловіків і жінок та розподілу сімейних обов’язків з метою покращення сімейних відносин.

Проект наголошує: сім’я – це коли будь-які проблеми чи завдання сприймаються як спільні та вирішуються спільними зусиллями чоловіка та дружини. Незважаючи на те, які уявлення про сімейний уклад мали молоді до шлюбу, існують універсальні правила побудови необхідних умов для сімейного щастя.

Подробнее...

Восени газ вимагає особливої уваги!

Лисичанське міжрайонне управління по експлуатації газового господарства (далі — Лисичанське МРУЕГГ) звертається до абонентів, власників будинків, працівників ЖЕК, ОСББ, відомств з проханням перевірити стан, що перебувають у власності, справність димових і вентиляційних каналів.

З настанням осені підвищується небезпека при користуванні природним газом.

Причина цього:

  • — часті перепади температури повітря та атмосферного тиску;
  • — несталі заморозки;
  • — короткочасні рвучкі вітри.

    Подробнее...

Пенсійні послуги на Гіді

Отримання державних послуг має бути простим та зручним — особливо якщо це послуги для людей пенсійного віку. Тепер не обов'язково ходити в держоргани, щоб дізнатись, як отримати пенсійні виплати. Про це підкаже Гід з державних послуг. А ви просто клікайте на потрібну послугу в нашій підбірці найнеобхідніших держпослуг для людей пенсійного віку.

Гід з державних послуг

Гід з державних послуг - це єдиний офіційний ресурс https://guide.diia.gov.ua., який містить інформацію про всі державні послуги в Україні, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Потрапляючи на Гід, українці можуть отримати повну та достовірну інформацію про всі державні послуги нашої країни, зокрема:

- інформацію про те, де можна отримати послугу й як її замовити;

- чи є державна послуга онлайн, чи вона поки доступна лише офлайн;

Подробнее...

Отруєння грибами небезпечне для життя!

В осінній період року, як правило розпочинається грибний сезон, що є гарячою порою і для грибників і для медичних працівників, оскільки в Україні реєструються випадки отруєнь грибами, з летальними результатами. Найчастіше випадки отруєнь пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. Слід також взяти до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища.

Подробнее...

Низько вклоняємося Вам, ветерани!

 Минулої п’ятниці, 1 жовтня, у Лисичанському територіальному центрі соціального обслуговування відзначали Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Ця дата покликана привернути увагу до найдосвідченіших представників суспільства, тих хто своєю багаторічною працею заслуговує на глибоку пошану нащадків.

Цього дня підопічних територіального центру привітали талановиті учні та викладачі дитячої музичної школи № 2. Учасники концертної програми створили радісну атмосферу, подарувавши людям поважного віку безліч позитивних емоцій та незабутні враження. Ветерани тепло зустрічали та підтримували бурхливими оплесками кожен музичний номер. Родзинкою свята для всіх присутніх стали сувеніри, які власноруч виготовили та подарували учні Лисичанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Подробнее...

В терцентрі відзначили День партизанської слави

 22 вересня в України відзначають День партизанської слави та вшановують подвиг партизанів та підпільників Другої світової війни. Вони не шкодуючи власного життя вели боротьбу з нацистами у тилу, докладаючи неабияких зусиль для спільної перемоги над ворогом.

З нагоди Дня партизанської слави в Лисичанському терцентрі відбулася зустріч з місцевим поетом Михайлом Лисицьким. Під час заходу гість розповів присутнім про земляків – підпільників та їх внесок у розгром ворога.

Подробнее...

Лисичанський терцентр долучився до святкування Міжнародного дня миру

 Фахівці Лисичанського територіального центу соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розповіли підопічним відділення денного перебування про історію святкування, дзвін миру та традицію випускати білих голубів, як символ мирних намірів.

Окрім того, присутнім провели майстер-клас по виготовленню символу миру – голубів. Підопічні залюбки прийняли участь у творчій роботі та вирішили подарувати свої вироби друзям та онукам. На завершення заходу присутні зробили фото на пам’ять.

Подробнее...