Що таке булінг?

Про булінг у школі можна повідомити безпечно й анонімно через спеціальний сайт. Достатньо заповнити коротку анкету, щоб отримати допомогу.

Як саме це зробити – дивіться у відео https://www.facebook.com/valysychansk/videos/890571979846630

 

Скасування ДПА і нові правила вступної кампанії

Верховна Рада України ухвалила важливі зміни до законодавства щодо державної підсумкової атестації (ДПА) і вступної кампанії у 2025 році.

Згідно з новими правилами, усі учні, які завершують рівень загальної середньої освіти у 2025 році, звільняються від проходження ДПА.

Як і торік, вступники складатимуть НМТ для вступу до закладів вищої освіти. Сам тест буде містити завдання з чотирьох предметів:

3 обов’язкових: українська мова, математика та історія України;

1 на вибір з переліку: українська література, іноземні мови, біологія, хімія, фізика та географія.

Подробнее...

Що робити, коли дитину булять?

16 % підлітків у світі стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. А майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.

Це дані дослідження в межах міжнародного проєкту «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді», опубліковані у 2024 році. Дослідження проводили серед підлітків у Центральній Азії, Канаді та Європі, і в Україні також. Розповідала про нього на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, де тему булінгу згадували аж на двох панелях: про безпечний кіберпростір і безпечне шкільне середовище.

Подробнее...

«Школа офлайн»: навчання за місцем перебування

Діти переміщені внаслідок російської агресії, з 1 вересня 2025 року будуть навчатись очно у школах за місцем свого фактичного перебування там, де це дозволяють безпекові умови. Очне навчання забезпечить дітям якісну освіту, інтеграцію в нову громаду, розвиток м’яких навичок та індивідуальний підхід учителя.

Докладніше в інструкції на картках, як батьки можуть перевести дитину в школу за місцем проживання ⤵️

Подробнее...

Лисичанський ліцей №17 - символ педагогічної незламності України

Лисичанський ліцей №17 – один із взірцевих закладів освіти Луганщини, флагман освіти й науки України. Він входить до ста найкращих українських шкіл, дає учням якісну освіту, що гарантує вступ до найпрестижніших закладів України та світу.

У 2024 році Лисичанський ліцей №17 отримав Диплом учасника всеукраїнського проєкту «Україна. Науковці й освітяни: незламні у війні» від Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок в освітню, наукову, волонтерську, громадську діяльність, спротив російській агресії та вірність українській ідеї.

Також заклад довів, що формат навчання не впливає на якість.

Подробнее...

Студенти-контрактники, гранти на навчання вже в застосунку Дія

Запустили в Дії новий сервіс — державні гранти на навчання. Студенти, які вступили на контрактну форму навчання, уперше отримають фінансову підтримку від держави. Гранти доступні студентам, які навчаються за денною або дуальною формою на бакалавра чи магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування.

Гранти частково або повністю покриють вартість навчання. Розмір фінансової підтримки залежить від бала на НМТ з будь-яких двох предметів:

≥150 балів — грант 15 000 грн:

≥170 балів — грант 25 000 грн.

Сума гранту може збільшуватися залежно від коефіцієнта спеціальності. Детальніше про умови — за посиланням https://mon.gov.ua/.../onovlennia-alhorytmu-otrymannia...

Як отримати грант?

Подробнее...

МОН запускає безоплатний онлайн-курс з вивчення англійської мови для вихователів закладів дошкільної освіти

Онлайн-курс англійської — це ідеальна можливість для вихователів ЗДО опанувати базові мовні навички.

На курсі ви зможете:

- Поліпшити професійні навички;

- Підвищити конкурентоспроможність на ринку праці;

- Подолати мовний бар'єр та впевнено застосовувати англійську в освітньому процесі.

Старт навчання: 1 листопада 2024 року.

Подробнее...

15 питань-відповідей про булінг

Куди звертатись у разі булінгу в закладах освіти? Яка роль Міністерства освіти і науки, закладів освіти, Національної поліції України, Служби освітнього омбудсмена, Державної служби України у справах дітей у питанні превенції та протидії булінгу?

Читайте за посиланням https://bit.ly/3zdVLM3

 

В закладах освіти Лисичанської громади розпочався новий 2024-2025 навчальний рік

2 вересня в закладах освіти Лисичанської громади розпочався освітній процес, який буде проходити в онлайн-форматі.

Впродовж навчального року у 24 закладах загальної середньої освіти навчатимуться 5682 учні. Відкрито 15 перших класів для 540 учнів та 20 класів для 537 учнів 10 року навчання. Навчатимуть учнів педагоги Лисичанської громади.

У цьому навчальному році перший урок було присвячено вшануванню пам'яті Захисників і Захисниць України з Лисичанської громади, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Подробнее...

Освіта Лисичанська: рецепти незламності для нового навчального року

29 серпня 2024 року відбулася серпнева педагогічна конференція, присвячена роботі закладів освіти в умовах кризи. Захід зібрав директорів, заступників, фахівців інклюзивно-ресурсного центру, психологів та інших працівників освіти Лисичанської територіальної громади.

Конференцію відкрила заступник начальника Лисичанської міської військової адміністрації Оксана Волошина, яка висловила слова підтримки освітянам та підкреслила важливість їхньої роботи у складні часи.

Начальник управління освіти Тетяна Худоба під час свого виступу не лише висловила щиру подяку всім освітянам за їхню працю, але й детально проаналізувала результати минулого навчального року. Крім того, вона окреслила стратегічні напрямки розвитку освіти в громаді на наступний навчальний рік.

Подробнее...

Проєкт "Освітній Суп" запрошує учнів до безкоштовних онлайн занять

Запрошуємо учнів до безкоштовних онлайн занять!

Проєкт «Освітній Суп» - це можливість для вашої дитини отримати якісне онлайн-навчання за шкільною програмою.

На проєкті на дитину чекають цікаві заняття з вчителями-тьюторами з математики та/або української мови (можна обрати обидва предмети або один). Учасники потраплять у спільноту вмотивованих до навчання дітей, розвинуть мʼякі навички та зможуть впливати на матеріал та теми, які вивчатимуть.

Навчання у проєкті відбувається хвилями: одна хвиля передбачає 8 тижнів навчання із заняттями в онлайні двічі на тиждень по 45 хвилин. Старт найближчої хвилі — 11.09 (дедлайн реєстрації — 02.09).

Подробнее...