Етика взаємодії з різними людьми

Центри життєстійкості - це дружні, безбар’єрні простори, які збирають під своїм дахом різні покоління та людей з різних куточків країни.

Фахівці цих просторів щодня підтримують ментальне здоров’я українців - навчають долати стрес, відновлюватися після потрясінь і, попри різний травматичний досвід, рухатися далі.

Повага та гідність - засадничі принципи наших Центрів. Саме тому, завдяки ініціативі Безбар’єрність ми підготували корисне нагадування про етику взаємодії з різними людьми.

Центри життєстійкості - це пілотний проєкт Мінсоцполітики є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Подробнее...

Людина має захворювання: як правильно про це говорити?

Безбар’єрна комунікація – це коли в центрі вашої уваги людина, а не її захворювання. Це спосіб говорити про людей із порушеннями без стереотипів і упереджень.

Щодня до наших Центрів життєстійкості звертаються різні люди. І наше завдання - підтримати кожного та кожну, допомогти інтегруватися у громаду, навчити долати труднощі та залишатися включеними в життя.

Завдяки ініціативі Безбар’єрність ми підготували кілька важливих порад про те, як говорити про людей із повагою, незалежно від їхнього стану здоров'я.

Подробнее...

Послуга з формування життєстійкості: що? де? коли?

 

Пілотний проєкт Міністерства соціальної політики України з формування життєстійкості набирає обертів: наразі триває процес залучення громад, а паралельно з цим проходить конкурс серед надавачів. Тож, зібравши докупи найчастіші запитання, що лунають як з боку представників територіальних громад, так і від потенційних надавачів, відповідаємо.

У чому сутність послуги?

Проєкт покликаний підтримати українців. Саме тому, в рамках надання послуги учасники опанують навички зниження рівня стресу і тривожності, самодопомоги і першої психологічної допомоги близьким.

Подробнее...

Щодня у стресі: як вийти з цього стану?

Як ми звикли долати стрес? Випустити пару, дати волю емоціям, чи навпаки – придушити їх і вдати, що все добре, завантажуючи себе справами?

Піклування про себе в турбулентний час – це свідомо. А головне – це ще й турбота про своє оточення.

Ділимося з вами порадами від спеціалістів наших Центрів життєстійкості. Ці дієві техніки з курсу «Самодопомога Плюс» від партнерів проєкту – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні – допомагають триматися на плаву.

Подробнее...

Міністерство соціальної політики про нові можливості та послуги для громад

 

Міністерство соціальної політики України запрошує територіальні громади з усієї України долучитися до нового проєкту і запустити для своїх мешканців послугу з формування життєстійкості.

Відтепер кожна територіальна громада України має змогу запровадити у себе нову послугу, фінансовану державою, яка вкрай необхідна українцям в умовах війни. Щодня як місцеві мешканці, так і ВПО, живуть під впливом стресу, негативних емоцій і часто не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У межах послуги з формування життєстійкості вони зможуть її отримати. 

Навіщо громадам послуга з формування життєстійкості?

Подробнее...

Послуга з формування життєстійкості для громад? Що? Де? Коли?

Послуга з формування життєстійкості набирає обертів: наразі триває залучення громад до її запровадження, а паралельно з цим проходить конкурс для надавачів.

У чому сутність цієї послуги? Де, коли і ким вона надаватиметься? Як, у цілому, вона буде реалізовуватися та хто може долучитися до експериментального проєкту?

Відповідаємо на найпоширеніші запитання, які лунають з приводу запровадження послуги: https://bit.ly/4alHtqp

#життєстійкість