Небезпека ШІ-зображень з нібито українськими військовими у соцмережах. Що треба знати?

В українському сегменті соцмереж шириться велика кількість дописів, які містять фото з явними ознаками генерації штучним інтелектом нібито українських військових, із закликами привітати їх чи то з днем народження, чи то з весіллям. Також є схожі дописи про врятованих тварин, дітей або літніх людей.

Подібні публікації часто поширюються ботами, їхня мета – викликати емоції та заохотити людей відреагувати. Таким чином ці світлини отримують тисячі взаємодій від реальних користувачів, що сприяє швидкому просуванню сторінок.

Подробнее...

Застосунок запитує доступ до особистих даних: це ОК?

Завантажили застосунок, а він запитує безліч доступів до ваших даних? Що робити у такому випадку — дізнайтесь на ілюстраціях

Чи варто надавати згоду на доступ до геолокації, камери, мікрофону чи списку контактів — пояснює Кіберполіція.

Захистіть ваш гаджет та подбайте про кібербезпеку.

Подробнее...

Коли чекаєшь на гостей та налаштував "гостьовий" Wi-Fi!

#КіберКіт радить: хочете, щоб ваш домашній Wi-Fi був захищеним, а гості залишались задоволеними? Встановіть окрему мережу Wi-Fi для ваших гостей! Це просто та надійно.

Подбайте про захист основної мережі: ваш пароль від Wi-Fi — це ключ до всіх ваших пристроїв. Тримайте його в секреті! Створіть окрему гостьову мережу Wi-Fi для друзів і родичів.

Гостьова мережа дасть змогу вашим гостям підключатися до інтернету, водночас ваш основний пароль залишиться в таємниці. Так ви збережете приватність і безпеку вашої домашньої мережі.

Як це зробити? Перейдіть до налаштувань вашого роутера і знайдіть опцію створення гостьової мережі. Введіть новий пароль для гостей і будьте спокійні, що ваші дані залишаться під захистом.

Подробнее...

Ваш акаунт у безпеці? Перевірте та дізнайтеся як захистити свої дані

Разом з Кіберполіцією розповідаємо як вчасно розпізнати ознаки компрометації, алгоритм дій у випадку зламу та як захистити свій акаунт.

А для створення надійного пароля ви можете скористатися сервісом Кіберполіції з генерації паролів https://cyberpolice.gov.ua/generate-password/

Дотримуйтеся простих рекомендацій та бережіть себе

Подробнее...

Підозріло низька ціна на зарядну станцію? Обережно! Це можуть бути шахраї!

Підготовка до зимового періоду є важливим питанням для багатьох українців. Як шахраї використовують це у власних цілях? Розповідаємо на прикладі

Нещодавно поліцейські Нікополя викрили шахрайську схему: аферист розміщував оголошення в соцмережах про продаж неіснуючих зарядних станцій.

Умовою покупки була передплата у розмірі 5 000 грн. Унаслідок дій зловмисника постраждали щонайменше 7 людей, які переказали кошти за товар, який так і не отримали. Наразі аферисту повідомили про підозру.

Як уберегтися від шахраїв під час покупок в інтернеті?

Подробнее...

Коли ввімкнув усі налаштування безпеки на пристроях і не хвилюєшься за свої дані

Привіт, друзі! Це – #КіберКіт.

Сьогодні майже всі користуються смартфонами чи комп'ютерами, які містять багато важливої інформації про нас. Регулярні оновлення операційної системи, антивірусні програми та дотримання правил кібербезпеки допоможуть захистити ваші дані від кіберзлочинців.

Я розповім, як правильно подбати про свої гаджети.

1. Завантажуйте ліцензійне програмне забезпечення та застосунки лише з офіційних магазинів чи вебсайтів розробника. Використовуйте такі офіційні магазини застосунків, як: Microsoft Store для Windows, Apple App Store для macOS та iOS, Google Play для Android. Офіційні магазини дбають про безпеку, але іноді навіть там можна зустріти шкідливе програмне забезпечення.

Щоб уникнути ризиків:

Подробнее...

Кіберполіція застерігає українців від шахрайств у популярному месенджері

Злочинці зламують облікові записи користувачів месенджера (https://cyberpolice.gov.ua/.../kiberpolicziya.../) та розсилають контактам жертв повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито отримання грошової допомоги від держави або міжнародних організацій.  У такий спосіб зловмисники отримують банківські дані потерпілих.

Шахраї підшукують потенційних жертв на відомій в Україні онлайн-платформі та надсилають повідомлення продавцям у месенджері під виглядом представників маркетплейсу. Аферисти повідомляють про необхідність підтвердити публікацію оголошення на сайті шляхом надсилання у відповідь коду, який надійшов нібито від платформи.

Подробнее...

Способи вберегти дані, що містяться у телефоні

Спойлер: зловмисників точно не цікавлять фото вашого кота. Проте інші особисті дані — так.

Їм важливо отримати доступ до великої кількості інформації у вашому телефоні, адже:

- він зберігає паролі, номери кредитних карток та інші конфіденційні дані. Доступ до них дозволяє зловмисникам викрасти гроші, здійснити несанкціоновані транзакції або навіть продати ці дані;

- у ньому контакти, паролі до соцмереж, потрібні для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішингових посилань або шантажу.

Крім того, зловмисники можуть установити шпигунське програмне забезпечення, яке дозволить їм слідкувати за вашими розмовами, повідомленнями та навіть записувати відео чи аудіо. Ці дані можуть використати для шантажу або викрадення бізнес-інформації.

Подробнее...

Що робити, якщо випадково розкрив дані своєї платіжної картки на підозрілому сайті?

Друзі, привіт. У житті бувають різні моменти, і навіть найбільш обережна людина не застрахована від можливості потрапити в пастку шахраїв.

Тож, якщо так трапилось і ви зрозуміли, що випадково надали дані своєї платіжної картки чи інтернет-банкінгу на підозрілому сайті, не панікуйте та дійте негайно, дотримуючись таких кроків:

1)  Зателефонуйте до банку. Використовуйте номер, зазначений на звороті вашої картки. Це – найшвидший спосіб зв’язатися з банком і отримати необхідну допомогу.

2) Попросіть банк негайно заблокувати кошти на вашому рахунку, щоб запобігти несанкціонованим трансакціям.

Подробнее...

Як працюють такі сповіщення?

Вони можуть надходити у формі електронних листів або повідомлень на ваш телефон. Деякі онлайн-платформи можуть повідомляти й про те, що хтось намагається ввійти до вашого облікового запису з іншого пристрою та місця, зазначаючи їх. Це допоможе оперативно вжити відповідних заходів для захисту вашого акаунту.

Де знайти налаштування сповіщень про здійснення підозрілого входу?

Перейдіть до розділу “Безпека” або “Сповіщення” та увімкніть опцію отримання повідомлень про здійснення підозрілого входу.

Налаштуйте такі сповіщення, щоб дізнатися першими, коли хтось намагатиметься ввійти до вашого облікового запису з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Ваш акаунт заслуговує на найкращий захист. Не нехтуйте цими простими, але ефективними кроками!

Подробнее...

Скорочені посилання можуть бути шахрайськими!

Друзі, шахраї маскують фішингові посилання різними способами. Зловмисники часто використовують сервіси для скорочення посилань, тому будьте обережні, коли натискаєте на ці посилання. Я та #КіберПес  зробили мозковий штурм та зібрали для вас поради, як перевіряти скорочені посилання.

Отже, перед тим, як натискати на скорочене посилання, зробіть такі кроки.

- Використовуйте сервіс “Unshorten.it” - https://unshorten.it/ : для отримання повної адреси ресурсу та інформації про потенційні загрози.

- Переконайтеся, що домен виглядає надійно. Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів з орфографічними помилками або випадковими символами.

Подробнее...