Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє!

У месенджерах українці почали отримувати повідомлення з невідомих номерів про нібито відкриття їхніх фінансових рахунків.

Щоб перевірити так званий особистий рахунок, користувачам пропонують перейти за посиланням у повідомленні.

Такі розсилки – чергова шахрайська схема. Мета зловмисників – виманити особисті дані або змусити користувача перейти на фішинговий сайт.

Не переходьте за цими посиланнями та не вводьте жодних особистих даних.

Блокуйте відправника та повідомляйте про шахрайство у відповідні служби.

Як уберегтися від небезпечних файлів?

Привіт, друзі! Це – ваш друг #КіберПес, справжній фахівець з кібербезпеки. Зловмисники вже геть знахабніли та розсилають шахрайські файли від імені відомих компаній, банків і навіть ваших друзів! Зібрав для вас найкращі поради, як уберегтися від небезпечних файлів.

- Вимкніть автоматичне завантаження файлів у браузері. Налаштуйте його так, щоб кожного разу з’являлося питання, куди зберігати файл. Це допоможе уникнути автоматичного завантаження шкідливих файлів, якщо ви натрапите на небезпечне посилання.

- Не відкривайте файли, надіслані з листами від незнайомців. Шахраї часто надсилають шкідливі файли через електронну пошту. Якщо отримали файл від когось, кого не знаєте, краще не відкривайте його!

Подробнее...

Завжди перевіряйте сайти, на яких ви надаєте свої дані

Особливу увагу звертайте на вебресурси, де просять інформацію про платіжні картки, логіни та паролі від інтернет-банкінгу тощо.

Ознаки шахрайського сайту:

- помилки в тексті, перекладений текст за допомогою машинного перекладу, логотип сайту не клікабельний;

- недостатність контактної інформації про компанію або її власника;

- не всі сторінки сайту заповнені інформацією;

Подробнее...

Як шахраї виманюють ПІН-код до картки та інші дані на торговельних майданчиках?

480325795_945048567811571_1473984627241307427_nОсновним інструментом у їхній схемі є фальшиві сайти та посилання, які імітують справжні ресурси. Приклад такої схеми.

Крок 1. Шахрай робить вигляд, що хоче купити товар. Зловмисник пише продавцеві на торгівельному майданчику OLX, демонструючи зацікавленість у товарі. Він пропонує перенести спілкування до месенджера Telegram, мотивуючи це нібито технічними проблемами з відображенням фотографій на платформі OLX.

Крок 2. Шахрай у месенджері повідомляє про готовність придбати товар і пропонує організувати відправлення через «Нову Пошту» з повною передоплатою на картку. Для цього він запитує у продавця номер картки для оплати й надсилає адресу для доставки товару.

Крок 3. Запевняє, що все оплатив і надсилає фішингове посилання, стилізоване під сторінку авторизації банку, де продавцеві пропонують підтвердити отримання коштів.

Крок 4. Виманює дані через шахрайський сайт.

Подробнее...

Питання вашої безпеки онлайн

У цифровому світі багато невідомого (і шкідливого). Однак і багато сервісів, де можна перевірити ресурси та дані.

А саме різні аспекти своєї кібербезпеки — від надійності пароля до власного цифрового сліду!

Тож перш ніж вводити персональні дані на новому сайті чи відкривати листа, гортайте нашу карусель.

Зберігайте її. Та дізнайтеся, як ще можна підвищити рівень онлайн-безпеки — на платформі Дія.Освіта  https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Подробнее...

Завжди в курсі всіх підозрілих входів до своїх акаунтів, бо налаштував сповіщення!

Привіт, друзі! Це – #КіберКіт.  Уявіть що ваш акаунт – це дім. Ви б не залишали двері постійно відчиненими, правда? Одним із найкращих способів захисту акаунту є налаштування сповіщення про здійснення підозрілого входу.

Як працюють такі сповіщення?

Вони можуть надходити у формі електронних листів або повідомлень на ваш телефон.  Деякі онлайн-платформи можуть повідомляти й про те, що хтось намагається ввійти до вашого облікового запису з іншого пристрою та місця, зазначаючи їх.  Це допоможе оперативно вжити відповідних заходів для захисту вашого акаунту.

Де знайти налаштування сповіщень про здійснення підозрілого входу?

Подробнее...

Чи складно налаштувати двофакторну автентифікацію для Google акаунтів?

Це зовсім нескладно, але встановлення такої функції допоможе зберегти ваші дані в безпеці.

Ось як це зробити на прикладі Google-акаунту:

- відкрийте обліковий запис Google;

- на панелі навігації знайдіть та натисніть кнопку “Безпека”;

- у розділі “Як ви входите в обліковий запис Google” оберіть опцію “Двоетапна перевірка”;

Подробнее...

День безпечного інтернету - прокачайте цифрову грамотність з Дія.Освіта

Інтернет дає безмежні можливості для навчання, роботи та розвитку. Проте кожен клік може призвести до онлайн-загроз — фішингу, кібербулінгу чи шахрайства. До Дня безпечного інтернету Дія.Освіта підготувала добірку інтерактивних курсів і тестів, які допоможуть розпізнавати кіберзагрози та почуватися впевненіше в онлайні.

Дивіться серіали й удосконалюйте цифрові навички:

- Кібергігієна для молоді - https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene-for-youth

- Як захиститися від фішингу - https://osvita.diia.gov.ua/.../kibergigiena-ak...

- Особиста безпека підлітків https://osvita.diia.gov.ua/courses/teenagers-personal-safety

Подробнее...

Чекліст із кібергігієни

Допомагаємо українцям залишатися в безпеці онлайн, навіть у найскладніших умовах.

На тимчасово окупованих територіях обачність стає питанням виживання. Тому важливо пам’ятати основні правила кібергігієни, щоб захиститися від можливих загроз.

Пильнуйте свої пристрої, обмежуйте поширення особистої інформації та будьте обережними з тими, з ким спілкуєтеся. Гортайте чекліст у каруселі.

Детальніше про кібергігієну під час війни дізнавайтеся з гайду на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/guides/kibergigiena-pid-cas-vijni.

*Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Подробнее...

Фейкові повідомлення про коригування пенсій: кіберполіція та Пенсійний фонд України застерігають від шахраїв

Зловмисники розповсюджують у соціальних мережах та месенджерах неправдиву інформацію про нібито нові правила нарахування пенсійних виплат. Шахраї видають себе за представників ПФУ та пропонують заповнити «офіційну анкету» на підконтрольних сайтах.

Звертаємо вашу увагу: такі повідомлення є фейковими! Вони не мають жодного відношення до діяльності Пенсійного фонду України та створені виключно з метою введення громадян в оману.

Як працює шахрайська схема?

Подробнее...

Є доступна мережа Wi-Fі - вона може бути небезпечна!

Але не поспішайте приєднуватися, якщо не дивилися наше відео. У ньому прості, але важливі кроки для захисту ваших даних під час під’єднання.

Бо незахищена мережа часто небезпечна. Ви ризикуєте стати жертвою хакерів, які можуть викрасти особисту інформацію, паролі та отримати доступ до ваших банківських рахунків.

Щоби бути на крок попереду зловмисників, дізнайтеся більше про персональну кібербезпеку — на сайті Дія.Освіта:

https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene

* Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».