Запрошуємо до участі у конкурсі народної творчості «Слобожанський спас»

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас» відбудеться 28 серпня в онлайн-режимі.

Запрошуємо до участі у цьому масштабному заході аматорські колективи, окремих виконавців, майстрів самодіяльного мистецтва та художників України, які вже досягли 18 років.

Подробнее...

«Схід і Захід разом»

 До 30-ї річниці незалежності України відбудеться надмарафонський пробіг Львів - Сєвєродонецьк, який пройде дорогами 9 областей: Львівської, Тернопільської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської.

Учасниками акції будуть 2-3 бігуни (один з яких буде з Луганської області), вони будуть по черзі змінювати один одного на дистанції, передаючи Державний Прапор України.

В містах і містечках можлива участь місцевих любителів бігу.

Дата проведення: 30 липня - 24 серпня 2021 року (26 днів).

Подробнее...

Луганщина увійшла до пілотного проєкту за програмою Президента — в області встановлять 215 спортивних майданчиків

 Про це очільник Луганщини Сергій Гайдай повідомив у коментарі 8 каналу під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Здорова Україна», де Президент Володимир Зеленський представив відповідну загальнонаціональну програму.

Вона спрямована на всі вікові категорії та групи населення і сприятиме збільшенню тривалості життя українців.

Однією зі складових програми є створення «активних парків» і спортивних майданчиків. Вони мають з’явитися в усіх куточках України та стати локаціями здорової країни, мета яких — «спорт для всіх», цікавий і доступний для мільйонів українців.

Подробнее...

Три громади Луганщини отримали субвенцію з державного бюджету на створення спеціалізованих служб підтримки постраждалим від насильства

 У Луганській області для участі в отриманні субвенції заявки подали 8 територіальних громад на суму понад 17,6 млн. грн. Згідно із розподілом, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року № 696-р, субвенцію на суму понад 5 млн. грн. отримали 3 громади Луганщини:

  • — Лисичанська міська військово-цивільна адміністрація для реконструкції приміщення для облаштування денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (із кризовою кімнатою);
  • — Сватівська міська рада для створення денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
  • — Міловська селищна рада для облаштування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
  • Створення таких спеціалізованих служб стане ще одним кроком до забезпечення дієвого захисту прав постраждалих від насильства.

    Подробнее...

Конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства

З метою комплексного розвитку національно-патріотичного виховання та надання підтримки громадським об’єднанням у 2021 році на виконання заходів щодо національно-патріотичного виховання Міністерство молоді та спорту України оголошує конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2021 році.

Конкурсні пропозиції подаються на розв’язання таких пріоритетних завдань:

— підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності, подолання мовнокультурної меншовартості українців;

— популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України;

Подробнее...

Створюй майбутнє вже сьогодні, а ми допоможемо! Шукаємо креативні ідеї від молоді Донецької та Луганської областей!

 Погодься, чим сильніше любиш свою громаду, тим більше прагнеш до крутих та цікавих змін для себе, своїх близьких та друзів. Адже вдосконаленню немає меж!

Одна справа — дивитися на чужі приклади, а зовсім інша — знати та розуміти потреби своєї громади та творити зміни самим, шукаючи нові підходи!

Ініціатива «Банк Молодіжних Інновацій — Youth Innovations Bank» створена саме для тебе, для креативної та амбітної молоді з Донецької та Луганської областей! Під час командної роботи ви разом зможете розібратися, як впровадити нові ідеї та зробити свою громаду більш сильною, сучасною та успішною!

Подробнее...

В облдержадміністрації презентували додаток «Увага Луганщина»

Перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов та директор Департаменту з питань цивільного захисту та територіальної оборони Олександр Чалий презентували журналістам мобільний додаток «Увага Луганщина», який було розроблено для оперативного оповіщення та інформування населення про надзвичайні ситуації та події на території Луганської області.

Метою мобільного додатку «Увага Луганщина» є надання своєчасної інформації у випадку стихійних лих, розширення кола охоплених інформацією осіб, захищення людей, оскільки вони краще розумітимуть план дій у надзвичайній ситуацій.

Подробнее...

Запрошуємо до участі у фандрейзинг-челенджі

Молодіжні команди Луганщини запрошуються до реєстрації на платформі FUNdraiser (https://fundraiser.games/) та участі у фандрейзинг-челенджі, покликаному сприяти розвитку соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах шляхом розробки та фінансування проєктів молодіжних організацій, лідерів думок та активістів волонтерського руху.

По результатам челенджу буде визначено 5 команд переможців для подальшого менторського супроводу та фінансової підтримки від донорів на реалізацію проєктів з громадської безпеки та соціальної згуртованості. Кожна команда отримає по 3000$ на реалізацію своєї ідеї.

Платформа FUNdraiser — це понад 100 інструментів для залучення ресурсів та управління фандрейзинговою діяльністю; це можливість опанувати різні інструменти залучення ресурсів через гру, навчання та використання підходів й документів, що відповідають міжнародним стандартам та вимогам донорських інституцій; це унікальний майданчик для пошуку партнерів з числа організацій громадянського, державного та бізнес-сектору, які опікуються питаннями розвитку молодіжного та волонтерського руху.

Подробнее...

Продовжено попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку

Відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики», положень ст. 24¹ Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2021 № 299), наказу Мінрегіону України від 24.04.2015 № 80 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та проектів — переможців „Всеукраїнського громадського бюджету“, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» (із змінами), регіональна комісія оголошує продовження попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2022 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, до 15.06.2021.

Подробнее...

Створено інноваційний вебпортал Луганщини https://i-lug.gov.ua/

Департаментом міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації запущено Інноваційний вебпортал Луганщини https://i-lug.gov.ua/.

Конкурентні переваги області, дослідницький та інноваційний простір, реалізація проєктів міжнародної технічної допомоги, міжнародного співробітництва області, розвиток електронної демократії Луганщини, визначні місця регіону, презентаційно-інформаційні видання, корисні посилання, оголошення, анонси, історії успіху, останні новини — все це та багато іншого ви зможете знайти на першому інноваційному вебпорталі Луганщини.

Подробнее...

Щодо програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»

З метою збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення продуктивності в сільському господарстві, сприяння розвитку аграрного ринку та забезпечення продовольчої безпеки, в державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачено стимулювання фермерських господарств та сімейних фермерських господарств.

Постановою КМУ від 21.04.2021 №384 внесено зміни до Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, яка спрощує механізм  надання  та визначає напрями підтримки фермерським господарствам.

Департамент агропромислового розвитку Луганської ОДА надає роз’яснення щодо отримання фінансової підтримки.

Подробнее...