Шановні ветерани війни!

56565Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 112 від 19.02.2020 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою встановлено розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Виплата разової грошової допомоги до Дня Перемоги здійснюється у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 4 120 гривень;

II групи — 3 640 гривень;

III групи — 3 160 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 390 гривень;

3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни, які не одружилися вдруге, — 900 гривень;

4) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 570 гривень.

Звертаємо увагу! Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів управлінням праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Переліки осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, надаються управлінню праці та соціального захисту населення підприємствами, установами, організаціями до 23 березня 2020 року.

Виплата грошової допомоги проводиться до 5 травня 2020 року відповідними органами праці та соціального захисту населення через поштові відділення зв’язку або установи банків шляхом перерахування коштів на особистий рахунок громадян за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня 2020 року або набуття громадянином статусу після 5 травня 2020 року.

Якщо з поважних причин особа не отримала грошову допомогу у зазначений термін, вона має право звернутися до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (вул. Малиновського, 22а кімн. № 29, 30, телефон 7-30-83, моб. (066) 8617828) із заявою про її надання.

Граничний термін виплати допомоги - 30 вересня 2020 року.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради