Відбулося засідання міської комісії з призначення всіх видів державної соціальної допомоги

Вчора, 15 січня, в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради відбулося засідання міської комісії з призначення всіх видів державної соціальної допомоги під головуванням заступника міського голови Максима Головньова.

В засіданні взяли участь представники виконавчих органів міської ради, Лисичанського міського центру зайнятості, центру первинної медико-санітарної допомоги № 1.

Під час засідання членами комісії було розглянуто всього 69 заяв громадян, в тому числі щодо:

— призначення житлової субсидії — 65;

— призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям — 2;

— внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, за місцем їх фактичного проживання — 2.

За підсумками розгляду заяв, які на загальних підставах не мають права на відповідний вид допомоги, комісією колегіально прийнято відповідні рішення, в тому числі щодо призначення житлової субсидії:

— 34 домогосподарствам, у складі яких є особи, які зареєстровані, але фактично проживають за іншою адресою;

— 15 домогосподарствам щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Також, 13 заявникам житлова субсидія буде призначена у відповідності до вимог діючого законодавства, у зв’язку з отриманням доходів у розмірі меншому ніж мінімальна заробітна плата і при цьому єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування сплачено у розмірі не меншому, ніж мінімальний.

Окрім того, під час засідання було розглянуто подання з питання припинення надання раніше призначеної житлової субсидії 13 особам, які не повідомили про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, не виконують зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

За зверненнями щодо призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям комісією прийнято позитивні рішення.

З питань внесення пільговиків до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги за місцем його фактичного проживання, комісією прийнято відповідні рішення.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та державної соціальної допомоги приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та наданих до заяви документів, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім’ї.

Зазначимо, що міська комісія з призначення всіх видів державної соціальної допомоги створена відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (постанова КМУ від 24.02.2003 № 250), Положення про порядок призначення житлових субсидій (постанова КМУ від 21.10.1995 № 848), Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (постанова КМУ від 27.12.2017 № 1098) та Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (постанова КМУ від 29.01.2003 № 117).

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради