Про зміни у механізмі надання деяким категоріям населення пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Сьогодні, 12 листопада, в управлінні праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради під головуванням заступника міського голови Максима Головньова відбулася робоча нарада з питання змін у механізмі надання деяким категоріям населення передбачених законодавством пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

У нараді взяли участь представники громадських організацій: «Ветерани Чорнобиля міста Лисичанська», «Луганська обласна спілка учасників бойових дій «Ветерани АТО Луганщини», «Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)», «Лисичанська міська організація ветеранів України», представники всіх комунальних підприємств міста, організацій, які надають комунальні послуги, управління праці та соціального захисту населення міської ради, управління з виконання політики міської ради в галузі житлово-комунального господарства.

Спеціалісти УПСЗН надали роз’яснення щодо змін у механізмі нарахування та виплати громадянам пільг на оплату житлово-комунальних послуг, у зв’язку з набуттям чинності з 01 жовтня 2019 року Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 № 373.

Під час наради були надані відповіді на всі питання представників громадських організацій, які є актуальними для всіх отримувачів пільг.

«Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, можуть бути випадки затримки у виплаті пільг з технічних причин. Але беззаперечним є той факт, що всі громадяни, які мають право на пільги, отримають їх в повному обсязі за весь період нарахування. Над цим завданням управління спільно з виконавчими органами міської ради та надавачами житлово-комунальних послуг працювали з травня 2019 року. Як результат — 3522 пільговика отримають пільги вже в листопаді поточного року на загальну суму 1860,3 тис. грн.», — зазначила начальник УПСЗН Олена Єздакова.

Враховуючи зміни, які відбулися, новий механізм виплати коштів від етапу нарахування до отримання їх підприємствами став головною темою обговорення з представниками підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг. Адже тільки злагоджена робота всіх сторін процесу надання пільг дозволить уникнути непорозумінь під час нарахування плати за спожиті житлово-комунальні послуги та зняти соціальну напругу серед пільгових категорій населення.