Щодо використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості

 Лисичанська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Луганській області повідомляє. У розрахунковому документі, який створюється РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів, має відображатися такий обов’язковий реквізит як «код УКТ ЗЕД».

Враховуючи те, що код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом для підакцизних товарів та фактично є частиною назви товару, то програмування його серед необов’язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), через реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, застосовується фінансова санкція у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300×17 = 5100,0 грн).

У разі неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО через дротові або бездротові канали зв’язку, в разі обов’язковості її подання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, у разі порушення встановленого порядку проведення розрахунків через каси підприємств, без оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково повідомляємо, невикористання, використання незареєстрованих книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, у випадках визначених Законом, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, у ДПС наявна інформація щодо випадків відсутності коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД в електронних копіях розрахункових документів у системі зберігання і збору даних РРО за наявності даних кодів в роздрукованих розрахункових документах.

Таким чином, суб’єкти господарювання уникають відповідальності за не подачу до систем обліку даних ДПС копій розрахункових документів (у чеках РРО/ПРРО, що надійшли до ДПС, не відображені обов’язкові реквізити звітності).

У зв’язку з цим у відомстві наголошують на обов’язковості програмування та відображення у чеках РРО/ПРРО кодів УКТ ЗЕД, а також передачі копій розрахункових документів із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів.

Лисичанська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Луганській області