•  
 

Увага! Шахраї використовують аудіодіпфейки

Аферисти використовують нові методи у кібершахрайських схемах. Так, з розвитком ШІ зловмисники створюють аудіодіпфейки. Наприклад, це використовується у таких схемах, як «ваш друг у біді» або вимагання начебто викупу.

Як діють шахраї?

- Розробляють певний сценарій схеми.

- У соцмережах дізнаються інформацію про людину.

Подробнее...

В поліції Луганщини працює чат-бот та Telegram-канал для пошуку та документування злочинів рф на території Луганської області

Вказаний ресурс у Telegram - це спрощена процедура подачі інформації до поліції про злочини представників окупаційних військ, представників незаконних збройних формувань та колаборантів на тимчасово окупованій території Луганщини.

Шановні громадяни, якщо вам відомо про скоєння, військовослужбовцями рф та керованих ними незаконних збройних формувань, умисних вбивств, жорстокого поводження з військовополоненими або цивільними, примусове залучення цивільного населення для робіт, зґвалтувань та інших тяжких злочинів, або конкретні особи, які до цього причетні або здійснюють колабораційну діяльність, добровільно погодились та пішли на співпрацю з окупаційною владою, ви можете повідомити за посиланнями  https://t.me/Slidstvo_police_Lugansk_bot та https://t.me/slidstvo_police_lugansk_region.

Подробнее...

Нагадуємо, як подбати про безпеку під час відключень світла у літній період

- Підготуйте запас води та продуктів тривалого зберігання.

- Під час відключення вимкніть з розеток електроприлади, аби запобігти їхньому пошкодженню через перепади напруги.

- Контролюйте заряд гаджетів, портативних зарядних пристроїв.

- Дотримуйтеся інструкції з експлуатації пристроїв.

Використовувати генератори у приміщеннях — заборонено.

Подробнее...

Замовляйте послуги у сфері обігу зброї через Єдине вікно для громадян

Це легко та зручно, а головне — їх можна отримати не виходячи з дому. 13 послуг у сфері обігу зброї доступні онлайн.

Ви також можете отримати консультацію з питань роботи Єдиного реєстру зброї:

- За телефоном: 044 334 40 35

- За допомогою Телеграм-бота: @arms_mvs_bot

Подробнее...

Вбережіть дітей від небезпеки відкритих вікон

Останні дні тримається досить висока температура повітря, тому багато хто відкриває вікна на провітрювання.

Деякі батьки помилково вважають, що москітні сітки можуть втримати вагу їхньої дитини й захистити від випадіння, але це не так.

Ось декілька простих порад аби вберегти вашу малечу:

- не залишайте маленьких дітей без нагляду, навіть на короткий час;

- встановіть засоби дитячого захисту, що блокують відкривання вікон;

Подробнее...

Одним з ефективних способів захистити ваші акаунти від зламу є використання багатофакторної автентифікації

Це – як додатковий шар захисту ваших сторінок у соціальних мережах, месенджерах, електронній пошті тощо. Оскільки навіть, якщо хтось дізнається ваш пароль, він не зможе увійти до облікового запису без додаткового підтвердження.

З використанням багатофакторної автентифікації під час здійснення входу у ваш акаунт, окрім стандартного логіну та пароля, також необхідно вводити додатковий код, який буде надіслано на ваш смартфон, адресу електронної пошти або у відповідний застосунок. Такий код потрібно вводити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту буде здійснюватися з невідомого браузера або мобільного пристрою. Але важливо обрати найбільш надійний спосіб налаштування багатофакторної автентифікації з усіх можливих, їх є кілька:

Подробнее...

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 2024

452172041_801240515525711_8643654612027778684_nКіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, (https://bit.ly/46dIv5T) зокрема - підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб (https://bit.ly/3WqhAAK) з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Поради для батьків:

Подробнее...

Поліція Луганщини нагадує, як діяти громадянам у разі безвісти зникненні їх родичів

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України до поліції почало надходити все більше звернень про осіб зниклих безвісти. Співробітники поліції вживають вичерпні заходи, спрямовані на документування усіх скоєних злочинів на території Луганської області.

Шановні громадяни, якщо Ви володієте інформацією, яка може допомогти слідчим ГУНП в Луганській області у здійснені досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами зникнення безвісти громадян, незаконного позбавлення волі, загибелі або поранення осіб на території Луганської області, цілодобово звертайтесь до Центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин СУ ГУНП в Луганській області за телефоном 099-774-52-23 або за адресою: м. Дніпро, вул. Філософська, 39-А, кабінет 410.

Подробнее...

Що робити у разі перегріву та теплового удару? Розповідаємо

Тепловий удар — дуже небезпечний стан, тож вкрай важливо вміти вчасно надати необхідну допомогу.

Бережіть себе та дотримуйтесь базових правил, що допоможуть врятувати життя.

Подробнее...

Коли ніби отримав посилання від друга, але здогадуєшся, що пише шахрай

Друзі, на днях натрапив в інтернеті на шахраїв, хотіли дізнатися мої персональні дані.

Почитав статистику НБУ і виявляється, що 83% випадків шахрайства з платіжними картками в минулому році відбувалося через мережу інтернет.  Тож сьогодні будемо говорити про фішинг та як його уникнути.

Зловмисники створюють шахрайські сайти та посилання, які поширюють в інтернеті. Їх мета – отримати інформацію про паролі, платіжні картки, рахунки та інші персональні дані.

Як не потрапити на гачок шахраїв?

Подробнее...

"Встановіть новий застосунок вашого банку": кіберполіція попереджає про шахрайську схему

Українцям почали надходити телефонні дзвінки та повідомлення від шахраїв (https://bit.ly/3xMp0VD), які представляються працівниками однієї з банківських установ.

Зловмисники повідомляють громадянам, що старий мобільний застосунок нібито перестав працювати й необхідно завантажити новий.

Надалі шахраї надсилають фішингові посилання на завантаження програми буцімто з офіційного чат-бота в одному з месенджерів. Таким чином аферисти отримують авторизаційні дані клієнтів банку.

Потім зловмисники переконують потерпілих назвати комбінацію символів, що надійшли в смс-повідомленнях чи дзвінках від справжньої служби підтримки банку, завдяки чому отримують доступ до інтернет-банкінгу громадян і викрадають кошти.

Подробнее...