Заборгованість із заробітної плати: життя без боргів
- Для платників податків
- 08.11.2011
Одним із показників цивілізованого суспільства та розвитку економіки є рівень добровільної сплати податків і зборів. Саме тому податковими органами систематично вживаються заходи щодо виявлення суб’єктів господарювання, які ухиляються від сплати податків. У світлі цього постає надзвичайно важлива соціальна проблема — заборгованість з виплати заробітної плати та виплата заробітної плати «в конвертах». Як результат — місцеві бюджети та пенсійні фонди недоотримують кошти, а громадяни, які погоджуються на неофіційну зарплату — несвідомо роблять себе соціально незахищеними.
З метою покращення організації роботи щодо дотримання керівниками підприємств законодавства про оплату праці, впливу на тих, хто не виконує свої обов’язки щодо своєчасної виплати заробітної плати, у ДПІ в м. Лисичанську сформовано робочі групи, якими постійно проводиться відповідна робота з керівниками підприємств щодо погашення заборгованості по заробітній платі: щовівторка та щоп’ятниці проводяться засідання комісії, де заслуховуються керівників підприємств та СГД — фізичні особи, щокварталу за підсумками фінансово-господарської діяльності СГД — юридичних та фізичних осіб ДПІ в м. Лисичанську проводить аналіз показників форми Ф—1ДФ, встановлюються так звані, групи «ризику».
Перелік таких платників надається до виконкому Лисичанської міської ради для подальшого заслуховування на засіданнях спільних комісій з питань забезпечення своєчасної сплати податків та заборгованості з виплати заробітної плати, які провадяться щоп’ятниці. На засіданні комісії з’ясовуються причини, які зумовили виникнення заборгованості по заробітній платі, виплату заробітної плати нижче встановленого законом мінімального рівня та зазначаються шляхи подолання цих проблем.
Наслідками такої спільної роботи є повне або часткове погашення заборгованості.
З початку 2011 року 19 підприємств звітували перед податківцями з нагальних проблем оподаткування. Можливо, не всі проблеми вдалося врегулювати, про те на 18 підприємствах знайшли можливість і частково погасили заборгованість по заробітній платі в сумі 10,2 млн.грн. Додатково до бюджету надійшло 1,4 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб.
Фахівцями управління оподаткування фізичних осіб ДПІ в м. Лисичанську проводяться бесіди з керівниками підприємств у телефонному режимі та під час надання ними податкової звітності.
В результаті такого спілкування ряд підприємств почали самостійно погашати заборгованість по заробітній платі та податках.
Але не зважаючи на проведення такої роботи, рівень заборгованості по заробітній платі ще досить значний. Станом на 1 жовтня 2011 року вона становить 13,3 млн.грн., а саме: ДП «РБУ»-0,3 млн. грн.; ВАТ «Лисичанський завод ГТВ»- 6,6 млн. грн.; філія ХДЗП " завод «Електроприлад» ім Т. Г. Шевченко«-1,3 млн. грн.; ТОВ «Лист»-0,1 млн. грн.; КП Тролейбусне управління —0,9 млн. грн.; ЗАТ "Лисичанський м’ясокомбінат«—0,1 млн. грн.; КП «Тепломережа»-1,0 млн. грн.; ЗАТ «Лисичанський «Спецбуд»- 0,9 млн. грн.; ДП Лисичанська ТЕЦ—1,7 млн. грн.; ЛФ «Техноткань»-0,2 млн. грн.; ПП «Технополіс» -0,2 млн. грн.
До органів прокуратури, для подальших мір реагування, за 9 місяців поточного року передані матеріали по 12 суб’єктам господарської діяльності (8-ми підприємствам та 4 — м СГД — ФО) по факту встановлення порушень неоформлення трудових відносин з найманими працівниками та виплати заробітної плати з порушенням законодавства.
Громадяни м. Лисичанська, Новодружеська та Привілля! Державна податкова інспекція в м. Лисичанську нагадує: щоденно, крім вихідних (субота, неділя), з 9:00 до 18:00 працюють «телефони довіри»:
І. Філімонова — заступник начальника ДПІ в м. Лисичанську