Електронна система е-Receipt (електронний чек) - новий програмний продукт, інтегрований з Електронним кабінетом

ДПІ у м.Лисичанську інформує: електронна система е-Receipt (електронний чек) — це новий програмний продукт який передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця) покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом.

Так, традиційні реєстратори розрахункових операцій (РРО) друкують лише паперові чеки та потребують наявності друкуючого пристрою та відповідних витратних матеріалів. Нова система спрощує цей процес, оскільки передбачає виключно он-лайн реєстрацію через Електронний кабінет та он-лайн передачу (отримання) даних.

Система дозволяє виключити послуги інформаційних єквайєрів, якими передаються дані РРО, що коштує платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО.

При застосуванні нових моделей РРО платники заощаджують кошти, які витрачаються на придбання традиційних касових апаратів, вартість яких є досить високою — від 4 тисяч до 20 тисяч гривень.

Фіскальний чек громадяни можуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету. Це дає змогу покупцю у разі необхідності захисту його прав як споживача скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Система працюватиме безперебійно. Це забезпечуватиметься двома незалежними центрами обробки даних, які будуть територіально віддалені один від одного. У разі збоїв якогось із дата-центрів здійснюватиметься автоматичне переключення на інший.

Впровадження за результатами експериментального проекту новітніх РРО у промислову експлуатацію створить передумови для демонополізації ринку РРО.

Нова система підвищить ефективність контролю за розрахунковими операціями та дозволить оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, зменшить обсяги тіньового обігу товарів, зокрема, підакцизних.

Застосування новітніх моделей комплексу стимулюватиме суб’єктів господарювання до застосування РРО як зручного і ефективного засобу контролю за проведеними розрахунковими операціями.

Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей, які виявили бажання брати участь у експериментальному проекті.

Оцінити перваги нової системи бізнес зможе, користуючись її сервісами на практиці.

Учасники пілотного проекту можуть подавати до Мінфіну та ДФС пропозиції щодо функціонування новітніх моделей.