До уваги платників ПДВ
- Для платників податків
- 07.07.2017
З 20.06.2017 набрали чинності накази Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 566 «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації» (далі — Наказ № 566) та № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі — Наказ № 567). Зазначені накази прийнято відповідно до вимог п.74.2 ст.74, п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Наказом № 566 затверджено Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України (далі — Порядок), яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) або відмову в такій реєстрації, та визначено засади діяльності такої комісії, а також права та обов’язки її членів.
Комісією, зокрема, розглядаються письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до п. п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ, а також висновок контролюючого органу з пропозицією щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації.
Наказом № 567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків (далі — Критерії), достатні для зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в ЄРПН.
Оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування Критеріям.
Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності.
З текстом Наказів №№ 566, 567 можна ознайомитися скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» (http://zir.sfs.gov.ua).
Державна податкова інспекція у м. Лисичанську