Особливості відчуження транспортного засобу, при ввезенні якого було застосовано знижені ставки акцизного податку
- Для платників податків
- 01.10.2016
ДПІ у м. Лисичанську повідомляє: ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувалися, та класифікуються у товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, зменшено тимчасово, до 31 грудня 2018 року.
Відповідно Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, ввезені в Україну транспортні засоби (далі - ТЗ) підлягають державній реєстрації.
До реєстраційних та облікових документів вносяться відомості про заборону відчуження і передачі права користування і (або) розпорядження ТЗ, дату їх зворотного вивезення та інші обмеження, що встановлюються органами фіскальної служби. Водночас зняття з обліку у зв’язку з відчуженням (купівля-продаж, міна, дарування) ТЗ, щодо яких не знято обмеження органів фіскальної служби, здійснюється з їх дозволу.
Таким чином, у разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації ТЗ, при ввезенні якого було застосовано знижені ставки акцизного податку, власнику такого ТЗ необхідно здійснити доплату митних платежів та отримати дозвіл органу фіскальної служби на зняття встановлених обмежень.
При цьому орган фіскальної служби на підставі заяви власника ТЗ надає йому довідку у довільній формі про суму здійсненої ним доплати митних платежів.
Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 214.05).