Виховання дітей, які залишились без батьківського піклування

Суспільством та державою визнано, що сім’я є найкращим природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення. Тому саме сімейним формам виховання дітей належить важлива роль у створенні сприятливих умов, необхідних для правового та соціального захисту дітей, що залишились сиротами та без піклування батьків.

Цього року зменшилась кількість дітей, влаштованих до інтернатних закладів. Нині в Лисичанську 84,9% з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовані до сімейних форм виховання.

Особливої уваги потребують діти, чиє перебування в біологічній родині може становити загрозу життю та здоров’ю. Для тимчасового догляду, виховання та реабілітації дітей на період подолання їх батьками складних життєвих обставин, створюються патронатні сім’ї.

На первинному обліку служби у справах дітей Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації перебуває 317 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Влаштовано під опіку та піклування 180 дітей. Наразі в Лисичанську функціонує 9 дитячих будинків сімейного типу в яких виховується 80 дітей.

Дитячі будинки сімейного типу допомагають дітям, які не можуть проживати у власній сім’ї з різних причин, отримати родинне тепло, батьківську любов, сімейний затишок, а головне — сім’ю. В 2021 році двоє вихованців дитячого будинку сімейного типу були зараховані до Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії», одна вихованка стала студенткою Національного фармацевтичного університету.

Варто зауважити, що навчальні заклади дають дитині наукові знання, а родина — забезпечує практичний життєвий досвід, виховує вміння налагоджувати дружні стосунки з ровесниками, дотримуватися позитивної соціальної поведінки та справедливості.

Служба у справах дітей