Застерігаємо від купівлі товарів в місцях стихійної торгівлі

Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу.

Стихійна торгівля — це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного узгодження на розміщення об’єкта торгівлі.

Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені, як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Неможливо перевірити чи проконтролювати їх безпечність, визначити терміни реалізації. Особи, які здійснюють продаж, не мають документів, що підтверджують безпечність та якість продукції.

Необхідно не забувати, що стихійна торгівля також становить небезпеку у розповсюдженні африканської чуми свиней та грипу птиці, які останнім часом реєструються в Україні. Адже м’ясна продукція, яка реалізується на стихійних ринках знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю, і купуючи м’ясо невідомого походження, яке можливо вивезене з неблагополучних по африканській чумі та грипу птиці пунктів, несвідомі громадяни сприяють розповсюдженню інфекції.

Вживання молочної продукції невідомого походження, придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметом одноразового використання і мають не завжди відоме походження.

Міська влада не проти, щоб в місто приїжджали та здійснювали торгівлю виробники сільськогосподарської продукції, але виключно на ринках міста. Неприпустимо перетворювати місто в суцільний ринок антисанітарії та безладу.

На території існуючих у місті Лисичанськ ринків створено достатньо місць для продажу продукції тваринного та рослинного походження, де працюють лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, які здійснюють контроль за безпечністю продуктів.

Спеціалісти відділу споживчого ринку військово-цивільної адміністрації м. Лисичанська у складі мобільної групи, до якої входять представники контролюючих та правоохоронних органів продовжують проводити роз’яснювальну роботу та обстеження території міста з метою виявлення та ліквідації торгівлі у невстановлених місцях. З початку року було проведено 4 рейди щодо запобігання виникненню та ліквідації торгівлі в невстановлених місцях, під час яких на порушників складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП.

Єдиний правильний спосіб боротьби — не купувати продукти харчування та інші товари у місцях стихійної торгівлі.

Закликаємо громадян проявити свідомість та здійснювати торгівлю лише в установлених для цього місцях, а споживачів дбати про своє здоров’я та не купувати продукцію сумнівної якості в місцях стихійної торгівлі.

Відділ споживчого ринку ВЦА м. Лисичанська