Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів
- Соціальна сфера
- 12.10.2020
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» (далі – Постанова №268), прийнятою на виконання Закону України «Про охорону дитинства», врегульовано порядок отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Хто має право на статус
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), і яка зазнала психологічного насильства, що не потребує доведення, у зв’язку з її проживанням/перебуванням в умовах воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації, із залишення свого місця проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту.
Закон і Постанова №268 не містять обмежень щодо отримання статусу дитиною, яка є внутрішньо переміщеною особою та народилася на підконтрольній території України, а також дитиною, яка не є внутрішньо переміщеною особою та проживає на території населеного пункту, віднесеного до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Пільги та гарантії на національному рівні
Законом України від 16 січня 2020 року №474-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» передбачено: «Діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». Закон набрав чинності 20 травня 2020 року.
Інших пільг і гарантій на національному рівні не передбачено.
Для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів необхідно звернутися в службу у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ з такими документами:
1) оригінал та копія свідоцтва про народження дитини та оригінал та копія паспорту, якщо дитині є 14 років;
2) довідка з місця проживання дитини (надається Центром надання адміністративних послуг, за адресою: вулиця Гетьманська, будинок 63, м. Лисичанськ),
у разі якщо батьки та дитина є внутрішньо переміщеними особами, тоді надається:
- копія довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи;
- копія довідки про взяття на облік одного з батьків як внутрішньо переміщеної особи;
3) довідки з навчальних та виховних закладів з вказанням дати зарахування та відрахування (2014-2018 роки), якщо дитина у 2014-2018 роках не відвідувала навчальний та виховний заклад надається довідка педіатра;
4) оригінал та копія паспорту одного з батьків, з ким зареєстрована дитина;
5) акт оцінки потреб дитини та її сім’ї (надається Лисичанським міським центром соціальних служб, за адресою: вул. Сєвєродонецька, 62, поверх 5, каб. №№53, 56 кожного понеділка з 09.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 12.48 при собі мати вищенаведені документи).
Служба у справах дітей приймає документи у 1 та 3 понеділок місяця за адресою: вул. Сєвєродонецька, 62, поверх 2, каб. №9 з 09.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 12.48, тел. (06451)7-35-09.