Запрошуємо всіх долучитися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Міжнародна акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Довідково, основні дати Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства»:

25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством по відношенню до жінок;

29 листопада — Міжнародний день захисників прав жінок;

01 грудня Всесвітній день боротьби із СНІДом;

02 грудня — Міжнародний день боротьби за відміну рабства.

Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;

03 грудня — Міжнародний день людей з особливими потребами;

05 грудня — Міжнародний день волонтерів;

06 грудня — Міжнародний день пам’яті жертв Монреальських вбивств (14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»);

09 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня — Міжнародний день прав людини. Уряди країн—членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

Протидію явищу насильства в родині було розпочато з прийняття 15 листопада 2001 року Верховною Радою України Закону України «Про попередження насильства в сім’ї». Законом України визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сім’ї, форми насильства (фізичне, психологічне, сексуальне, економічне), а також органи і установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради (вул. Сєвєродонецька, 62, к. 38, 37, тел. (06451)7-35-43, 7-29-39, 7-33-22) повідомляє, що до проведення акції «16 днів проти насильства» може долучитися:

— кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;

— кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;

— кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради