Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих та робота з ними
- Соціальна сфера
- 22.09.2017
За такою темою, 19 вересня, у м. Сєвєродонецьк відбувся тренінг, організований Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації за підтримки громадської організації «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу».
Від міста Лисичанськ у тренінгу взяли участь спеціалісти відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
В теоретичній частині тренінгу учасники розібрали практику та обмінялись думками щодо застосування законодавства України в питаннях торгівлі людьми. Також, поновили знання щодо причин та наслідків торгівлі людьми; ідентифікації постраждалих та надання їм допомоги; особливостей роботи з цією категорією громадян.
Набуті знання учасники семінару використали у практичній частині тренінгу, під час проведення анкетування та індивідуальних і групових завдань.
Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту ще раз нагадує, що торгівля людьми це надзвичайно тяжкий злочин. Широке інформування громадськості допоможе значно зменшити число жертв торгівлі людьми в нашій країні.
Інформаційна пам’ятка для населення
Так, останнім часом почастішали випадки пропозицій посередництва у наданні громадянам статусу біженців в країнах Європейського Союзу. пам’ятайте, що така діяльність є незаконною, і замість омріяного дозволу на перебування в іншій країні Ви можете стати жертвою шахраїв або опинитися в тенетах торгівців людьми. Для отримання статусу біженця, особа має самостійно звернутися до відповідних державних органів за кордоном, пройти чітко визначену процедуру та відповідати певним визначеним критеріям.
Якщо ви потрапили у ситуацію, коли:
— Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
— Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
— Вас примушували відробляти неіснуючі борги;
— Ви не мали можливості за власним бажанням кинути роботу;
— Вас втягнули у злочинну діяльність або примушували жебракувати проти Вашої волі — ви постраждали від злочину торгівля людьми. Держава захищає ваші інтереси, ви маєте право на:
— отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми;
— допомогу у відновленні документів;
— безкоштовне медичне обстеження і лікування;
— отримання соціальних послуг і психологічної підтримки;
— сприяння у працевлаштуванні.
Отже, у разі допомоги, пропонуємо звертатися на місцеву «гарячу лінію»:
— до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради за телефонами:
— до Регіонального правозахисного соціолого-освітнього центру «Жінки Донбасу»
— до Національної «гарячої лінії» по протидії торгівлі людей та консультуванню мігрантів
Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради