Лисичанське КАТП 032806 запрошує громадськість для обговорення антикризової стратегії управління комунальним підприємством

Вивчаючи проблему комунального підприємства, на прикладі Лисичанського КАТП 032806, можна дійти висновку, як важливо враховувати інтереси та побажання місцевих жителів, як зробити роботу кращою, та знайти принциповий новий підхід для ефективної роботи з благоустрою в місті Лисичанську. Вважаю, що соціальне партнерство підприємства може служити прикладом для наслідування. Для цього важливий вибір адекватних заходів і послідовне їх впровадження відповідно до специфіки господарської діяльності підприємства і масштабів його кризових явищ.

Важливо узгодити інтереси громади та підприємства, надати їх взаємодії характеру партнерських відносин. Адже, коли мешканці міста будуть здатні передбачати та прогнозувати складні економічні явища підприємства, а його ресурси розподілятися відповідно до антикризових пріоритетів, виникне довіра, співпраця, а підприємство буде розвиватися відповідно до очікувань.

Як директор підприємства, наголошую: щоб досягти необхідного рівня конкурентоспроможності потрібно успішно вирішувати завдання фінансового забезпечення та якісної підтримки відповідних управлінських рішень, створивши прозорий механізм взаємодії органів місцевого самоврядування, підприємств та громадськості, спрямований на вирішення проблемних питань.

Програма виведення підприємства з кризи розробляється на підставі попередніх висновків, а заходи, які б вивели підприємство з кризи та подолало його мають бути:

— «привабливими», для інвесторів, необхідно, щоб їх інвестиції були захищені, коли вони будуть впевнені в антикризовій програмі підприємства, вони будуть їх надавати;

— нести в собі заходи для фінансового оздоровлення підприємства;

— встановлювати реальні цілі, які можливо втілити в життя;

— нести в собі рішення, які усунули б кризову ситуацію;

— містити в собі терміни, строки та фінансові витрати на подолання кризи.

Одним з важливих напрямків у розвитку підприємства є забезпечення фінансової стабілізації, яка передбачає: реструктуризацію та ліквідацію заборгованості на підприємстві, подолання збитковості, модернізація підприємства: нові технології на об’єктах комунального призначення, нові прилади обліку і контролю. Для міста пріоритетним напрямом є впровадження сучасних технологій, спеціалізованого обладнання, придбання сміттєвих баків та сміттєвоза для вивозу ТПВ, косіння зелених зон, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів по збору твердих побутових відходів.

Все це потребує обов’язкового фінансування з боку місцевої влади, створення регіональні робочих груп для здійснення допомоги в реалізації намічених заходів.

Окрім того, вважаю, першочергово, що для оздоровлення фінансової ситуації необхідно:

по-перше, провести інвентаризацію заборгованості та витрат підприємства;

по-друге, розробити порядок реструктуризації та ліквідації;

по-третє, скласти акти перевірки заборгованості з усіма кредиторами та дебіторами;

по-четверте, розробити стандартні форми для уніфікованого обліку та контролем за станом заборгованості. Роботу з інвентаризації та реструктуризації бюджетної заборгованості в необхідно виконати в першу чергу.

Комплексне розв’язання проблеми можливе шляхом затвердження та реалізації Програми цільової фінансової підтримки комунального підприємства шляхом здійснення видатків на погашення кредиторської заборгованості за рішеннями судів або здійснення внесків до статутного фонду (поповнення Статутного фонду, яка повинна бути розроблена відповідно до вимог статті 91 Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Також важливо створення комісії з розгляду питань погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, вдосконалення роботи підприємств, антикризові заходи, це може проводитися під керівництвом місцевої Ради. До складу комісії повинні входити керівники підприємств житлово-комунального господарства та представники підприємств, установ, громадських організацій, мешканці.

Пропоную підтримати запропоновані заходи:

— захист об’єктів благоустрою від неналежної експлуатації, інших незаконних дій, збереження їхніх функцій та якості, шляхом створення комісії;

— благоустрій пам’яток культурної та історичної спадщини. розпланований на рік;

— залучення громадськості до здійснення заходів у сфері благоустрою;

— навчально-виховні заходи, спрямовані на активізацію участі населення у сфері благоустрою;

— належне утримання зупинок міського транспорту;

— облаштування та належного утримання відповідно до законодавства майданчиків для паркування транспортних засобів;

— утримання зелених насаджень: відновлення клумб, газонів, квітників;

— санітарного очищення: організації прибирання території міста та вивіз твердих побутових відходів; придбання техніки для забезпечення санітарного очищення міста.

Також підприємство закликає мешканців міста не залежно від віку та роду занять поділитися проектами у сфері надання послуг та їх доцільності, проектами утилізації побутових відходів, пропонувати нові технології, заходи щодо благоустрою міста, пропонувати шляхи їх вирішення. Комунальне підприємство повинно розвиватися, потрібно шукати та знаходити шляхи виходу з кризи. Усі проекти, ідеї просимо надсилати за адресою: м. Лисичанськ, Ісаєва балка, Лисичанське КАТП 032806, або на адресу електронної пошти Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Директор Лисичанського Лисичанське КАТП 032806 Олександр Квітка