Роз'яснення щодо здійснення платежів за газ в Ощадбанку

Згідно з рішенням уряду газопостачальні компанії, які уклали з банками договори на приймання платежів від населення, компенсують банкам не більше ніж 0,3% від суми прийнятого платежу, що не покриває витрати банків на надання такої послуги.

У той самий час відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність» банкам заборонено встановлювати комісійну винагороду за послуги на рівні нижче собівартості операції. Наразі собівартість приймання одного середнього платежу за газ в установах Ощадбанку більша за компенсацію, що сплачуватиметься газопостачальними компаніями відповідно до зазначеного рішення уряду.

Отже, згідно з вимогами чинного законодавства Ощадбанк встановлює тарифи на рівні, який забезпечує лише покриття витрат на проведення операцій.

Зауважимо, що тариф Ощадбанку — 3 грн. — є найнижчим на банківському ринку.

Розуміючи хвилювання клієнтів, Ощадбанк не припиняє переговори з газопостачальними підприємствами для врегулювання цього питання.

При цьому звертаємо увагу на те, що сплатити за газ без комісії можна в інформаційно-платіжних терміналах Ощадбанку. Клієнт завжди має вибір та може сплачувати з їх допомогою за газ безкоштовно.

Ощадбанк