У Лисичанську відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН

17 січня у НВК «Гарант» відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу — захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді.

Під час заходу було проведено рецензування робіт, конкурсні іспити з базових дисциплін, публічний захист науково — дослідницьких робіт.

Цього року у 12 наукових відділеннях свої здобутки презентували 43 учні багатопрофільних ліцею та гімназії, ЗЗСО№ 5, ЗЗСО№ 25, ЛСШ№ 8 та НВК «Гарант». Треба відзначити, що серед учасників конкурсу є школярі 9-х класів, які запропонували свої перші спроби досліджень у вигляді учнівських дослідницьких проєктів. За підсумками І етапу 42 науково—дослідницьких робіт-переможців у всіх наукових відділеннях надійшли на другий (обласний) етап конкурсу.

Найбільшу кількість робіт представлено за науковими відділеннями хімії і біології, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства, екології та аграрних наук. Останні роки спостерігається тенденція зменшення кількості робіт з технічних, комп’ютерних наук, математики, економіки.

Серед робіт виділяються дослідження, які вивчають питання, пов’язані з ситуацією у державі. Так на секцію «Правознавство» подано роботи на теми «Електронна петиція як засіб електронної демократії» і «Проблеми та перспективи здійснення реформи децентралізації влади на прикладі Луганської області», що демонструє зацікавленість школярів в аналізі ефективності забезпечення прав громадян, у секції «Журналістика» дослідження на тему «Проблема кіберсоціалізації та групової динаміки», де висвітлено проблему актуальності медіаграмотності громадян України, особливо, підлітків.

Актуальними на сьогодні є і теми на секціях «Екологія» — «Експрес оцінювання промислового забруднення атмосферного повітря за допомогою біоіндикаторів» та «Визначення якості чаю», на секції «Українська мова» — «Урбанізація м. Лисичанська в контексті декомунізації», в секції «Соціологія» — «Булінг як актуальна соціально-педагогічна проблема».

Теми зазначених напрямків вказують на те, що сучасна молодь не байдужа до раціонального використання природних ресурсів та безпеки у сучасному житті молоді. Багато цікавих тем представлено і в інших наукових напрямках.

Журі першого етапу конкурсу-захисту визначило кращі наукові роботи, серед яких роботи Софії Заіки, Олега Морозова, Софії Бабенко, Олени Нєстєрової (Лисичанська багатопрофільна гімназія), Єлизавети Плєтєнцової, Анастасії Хрипун, Катерини Танцури, Дмитра Лесного (Лисичанська багатопрофільна гімназія), Дар’ї Товчиги та Євгенії Коломоєць (НВК «Гарант») і Андрія Єрьоменка (ЗЗСО№ 5).

Захист робіт відбувався в атмосфері здорової конкуренції, поваги та толерантності, а переможців конкурсу було нагороджено дипломами І, ІІ і ІІІ степеня.

Вітаємо переможців та їх керівників і бажаємо успіхів на ІІ етапі конкурсу-захисту, який проходитиме на початку лютого 2020 року у м. Рубіжному!

Відділ освіти Лисичанської міської ради