Лисичанські педагоги дошкілля взяли участь у другій публічній консультації "Якісна та доступна дошкільна освіта"

Працівники лисичанських закладів дошкільної освіти стали учасниками другої публічної консультації «Якісна та доступна дошкільна освіта», що відбулася у м.Харкові. Педагоги, батьки та управлінці, спільно з представниками Міністерства освіти і науки та Інституту «Республіка» обговорили, яким чином буде розвиватися реформа дошкільної освіти в Україні.

На заході були присутні більше 100 учасників із Харківської, Донецької та Луганської областей. Від нашого міста в роботі публічної консультації взяли участь: методист Лисичанського методичного центру Ірина Грушевська, завідувачі ЗДО №6 «Чайка», ЗДО №5 «Усмішка» Валентина Полозова та Таміла Лопатіна, заступник директора НВК «Барвінок» Анжеліка Кім, вихователь-методист ЗДО №8 «Світлячок» Наталія Косенко.

 

Під час публічних консультацій учасники розповіли про найактуальніші проблеми та намагалися запропонувати шляхи їх вирішення. Для того, щоб передати зміст головних тем обговорення та зрозуміти позиції учасників публічної консультації, команда Інституту «Республіка» поспілкувалася з ними. Щоб думки були різними та цікавими, організатори обрали трьох представників від кожної із групи (батьки, управлінці, працівники ЗДО).

Учасники наголосили на тому, що в останні роки дуже велика увага приділялася школі, розвитку середньої освіти. Дошкільна освіта залишалася на узбіччі, трималася на тій нормативній базі, яка була. А втім, виховання дітей у садочку - це перша ланка освіти, саме з неї все починається. Якщо буде хороша взаємодія дитячого садочку та школи  –  це буде краще для дитини, яка прийде в перший клас.

Публічна консультація була доволі емоційна, але конструктивна. В кожній з груп під час опрацювань було багато емоцій, проте організаторам вдалося провести захід так, що не виникло жодного конфлікту. Люди змогли почути один одного. Проте,  учасники навіть однієї категорії, говорили різними поняттями. Кожен розуміє «якісну освіту» по-своєму і вкладає в це різний зміст. Саме ця розрізненість у розумінні, що є «якість», а що є «доступність», призводить до того, що люди не можуть дійти єдиної точки зору.

По завершенню обговорень кожна група презентувала свої напрацювання та відповідала на запитання  аудиторії. Батьки дізналися особливості роботи з дітьми, яку щодня виконують працівники ЗДО. У свою чергу керівники та працівники закладів дошкільної освіти почули побажання батьків, їх бачення стосовно комунікації між ЗДО-дітьми-батьками, що вони хочуть змінити у підходах до виховання дітей у садочку.

У кожній групі лунали пропозиції стосовно того, що потрібно переймати досвід  європейських країн, йти в ногу з часом та з усім світом.

Також, усі учасники погоджувалися, що необхідно підіймати статус та повагу до працівників закладів дошкільної освіти, адже саме вони закладають ту базу, на якій потім розвиватиметься дитина і як особистість, і як громадянин держави.

Відділ освіти Лисичанської міської ради