У Лисичанську відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми
- Події
- 28.09.2021
Сьогодні, 28 вересня, відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (далі – Координаційна рада) під головуванням заступника керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Євгена Наюка.
На початку засідання заслухано інформацію КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» (далі – Центр) про оперативний контроль з питань ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми станом на 1 вересня. Зазначено, що дільничними педіатрами постійно проводиться моніторинг стану здоров’я дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Під наглядом педіатричної служби Центру знаходиться 20 сімей групи високого ризику, в яких проживають 40 дітей віком до 18 років, з них п’ятеро дітей віком до 1 року життя.
Основними причинами, за якими ці сім’ї потрапили до групи високого соціального ризику, виділено безвідповідальне ставлення у родинах до дітей, безробіття батьків, міграція, алкогольна залежність.
Наступними про роботу в напрямку протидії та запобігання домашньому насильству доповіли представники відділу поліції № 3 Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі відділ поліції № 3) проінформовано. Було зазначено, що станом на 1 вересня зареєстровано 835 заяв та повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством. Жертвами насильства стали 620 жінок, 202 чоловіка та 13 дітей. Працівниками поліції складено 233 адміністративних протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з яких 202 – підрозділом дільничних офіцерів поліції; 31 – інспекторами ювенальної превенції. Окрім того поставлено на облік – 207 осіб; знято з превентивного обліку – 211 осіб; перебуває на обліку – 205 осіб. Наразі винесено термінових заборонних приписів – 97.
Окрім того, інспекторами сектору ювенальної превенції проведено 25 інформаційно-просвітницьких лекцій в учбових закладах міста на тему запобігання та протидії домашньому насильству.
Наступним присутні розглянули питання протидії булінгу. Представники Лисичанської окружної прокуратури та управління освіти Лисичанської міської ВЦА зазначили, що насильство в школі є, нажаль, досить розповсюдженим в наш час. Дуже важливо щоб учні, їх батьки та вчителі були проінформовані про це негативне явище, як його виявити, як з ним боротися та, головне, як його уникнути.
Особливу увагу присутні звернули на два ключові напрямки комплексного підходу у сфері запобігання та протидії проявам булінгу, які мають на меті створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти:
- – управлінський, який передбачає аналіз ситуації в закладі освіти, розробку правил поведінки, алгоритмів дій, плану заходів, здійснення моніторингу його реалізації та безпечності, комфортності освітнього середовища тощо;
- – просвітницький – це системна робота з інформування, роз’яснення з метою формування навичок толерантної та ненасильницької поведінки, спілкування та взаємодії всіх учасників освітнього процесу.
За результатами обговорення питань порядку денного Координаційна рада прийняла рішення продовжити здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству відповідно до повноважень.
Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА