У Лисичанську відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 25 січня, у військово-цивільній адміністрації (далі — ВЦА) м. Лисичанська відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — ТЕБ та НС). Засідання пройшло під головуванням заступника керівника ВЦА з питань безпеки та громадського порядку — першого заступника голови місцевої комісії ТЕБ та НС Станіслава Мосейка.

Під час засідання начальник Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області Олег Гречихін доповів про пожежу у приватній будівлі, переобладнаній під будинок для людей похилого віку, яка трапилась 21 січня 2021 року у місті Харкові, акцентувавши увагу членів комісії на те, що приватний будинок не був облікований у Реєстрі надавачів соціальних послуг, відомості про його функціонування у Департаменті соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації відсутні.

«Діяльність таких закладів повинна здійснюватися відповідно до Закону України „Про соціальні послуги“ з дотриманням вимог Правил пожежної безпеки в Україні. Приміщення надавачів соціальних послуг мають відповідати Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185, у тому числі відповідати санітарним та протипожежним вимогам», — зазначив Олег Володимирович.

З метою недопущення випадків отримання населенням ушкоджень та втрати життя внаслідок виникнення надзвичайних подій та ситуацій через порушення правил пожежної безпеки члени комісії вирішили створити комісію та провести роботу щодо виявлення закладів для осіб похилого віку, яких немає в Реєстрі надавачів соціальних послуг, встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей, інших верств населення та перевірки умов проживання та перебування людей похилого віку в цих закладах (будівлях).