Механізми захисту прав жінок та дітей, які проживають поблизу лінії розмежування

Під такою назвою вчора, 30 січня, у Лисичанську відбувся форум, організаторами якого виступила громадська організація «Східна правозахисна група» за підтримки Генерального Консульства Німеччини в місті Донецьк/офіс в Дніпрі.

У заході взяли участь заступник Лисичанського міського голови Ігор Ганьшин, представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павло Лисянський, начальник одного з відділів Головного територіального управління юстиції у Луганській області Олексій Поджарий, начальник служби у справах дітей Лисичанської міської ради Світлана Логвіненко, начальник відділу Лисичанського Бюро безоплатної допомоги Тетяна Люта, член ГО «Східна правозахисна група» Віра Ястребова, представники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лисичанської міської ради, міського суду, відділів поліції, профспілкових комітетів підприємств та навчальних закладів міста, адвокати, громадськість. Модератором заходу виступила регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Донецькій області Ірина Нікульникова.

У своєму привітальному слові заступник міського голови Ігор Ганьшин наголосив на важливості проведення таких заходів та на актуальності питань захисту прав людей, які проживають поблизу лінії розмежування, а також внутрішньо переміщених осіб, яким необхідні комфортні умови проживання у місті Лисичанськ.

«Хочу зазначити, що робота з громадськими організаціями ведеться вже не перший рік поспіль, проводяться спільні зустрічі органів державної влади та місцевого самоврядування з громадськістю. Ми завжди готові до участі у заходах за даною тематикою, готові до співпраці, обговорення та вирішення важливих нагальних питань», — підкреслив Ігор Іванович.

Начальник служби у справах дітей Світлана Логвіненко розповіла про роботу у напрямку захисту прав дітей-сиріт, дітей з багатодітних, малозабезпечених та неблагополучних сімей. Зокрема, вона зазначила, що на обліку в службі у справах дітей Лисичанської міської ради перебуває 297 дітей, із них 79 дітей-сиріт, інші — позбавлені батьківської опіки, або батьки знаходяться у місцях позбавлення волі, 21 дитина виховується в дитячих домах сімейного типу. Протягом 2018 року 1168 дітям наданий статус дітей, які постраждали внаслідок війни, за рахунок субвенції з державного бюджету дітям-сиротам придбано 21 квартиру, 5 квартир надано з фонду комунальної власності міста, 89 дітей з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей влаштовані на сімейну форму виховання, — зауважила Світлана Василівна.

У своєму виступі Павло Лисянський зробив акцент на механізмах захисту соціально-економічних і трудових прав в регіоні, у зв’язку з тим, що жителі Луганської та Донецької областей найчастіше зустрічаються саме з цією категорією порушень. Також передав усім присутнім позицію Уповноваженого Верховної Ради України Людмили Денісової за будь-яких обставин захищати наших громадян і жителів регіону, права яких були порушені.

По закінченню заходу присутні домовились про плідну співпрацю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, профспілкових організацій, державних установ, громадськості та про спільні консолідовані зусилля задля вирішення проблем громадян регіону.