«Молодь говорить»

Під такою назвою, сьогодні, 7 листопада, в Лисичанській міській раді пройшло засідання круглого столу, ініційоване студентами та педколективом Вищого професійного училища (ВПУ) № 94, під егідою Дитячого фонду ООН UNICEF та громадської організації (ГО) «Ла Страда — Україна». Метою заходу було обговорення явищ булінгу та насильства в дитячих, учнівських та молодіжних колективах.

Разом зі студентами ВПУ № 94 до участі у круглому столі долучилися заступник міського голови Ігор Ганьшин, директор ВПУ № 94 Максим Бунегін, начальники та спеціалісти структурних підрозділів Лисичанської міської ради, представники органів державної влади та громадських організацій.

Учасники заходу подивилися відеоролик з інформацією з протидії насильству, змонтований співробітниками UNICEF. А потім група студентів, що вже пройшли курс починаючих медіатрів, поділилися своїми думками з приводу мирного порозуміння сторін конфлікту та вирішення проблеми взаємовідносин однолітків один з одним.

Цікавою відмінністю круглого столу стала рівність учасників — кожен, незважаючи на вік та статус, висловлював свою думку так, як вважав за потрібне, і був почутий всіма присутніми. Ідея подібного рівноправства дала можливість побачити комплексний підхід до раціонального вирішення проблеми булінгу та насильства.

Зокрема, всі учасники заходу зійшлися на думці, що результативними та необхідними є проведення занять з медіації серед батьків у навчальних закладах міста, а студенти ВПУ № 94 із задоволення погодилися допомогами вирішувати поодинокі проблеми явищ боулінгу у школах міста.

Окрім того, асистент проекту ГО «Ла Страда — Україна» Тетяна Клименко та головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради Інна Шпаковська запропонували безкоштовні листівки з інформацією про медіацію та телефонами «гарячої лінії», за якими можна звернутися по допомогу. Листівки будуть розповсюджені серед лисчан найближчим часом.

Для довідки:

Медіація — це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася. Особливістю медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання. Під час проведення процедури медіації усі сторони повинні пам’ятати про певні правила та обв’язки, яких необхідно дотримуватися, — основні принципи медіації: добровільність, конфіденційність, активна участь (самовизначення) сторін, прийняття відповідальності за наслідки конфлікту, визнання важливості почуттів та потреб сторін, нейтральність і безпристрасність.

Вирішуючи конфлікт за допомогою медіації, сторони повинні налаштуватися на співробітництво, і це є головним завданням медіатора — спеціально підготовленого посередника у вирішенні конфліктів, який однаковою мірою підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення.

Медіатор уважно слухає і не перебиває; дуже чітко висловлює свою думку; ставить питання, що сприяють розумінню ситуації; ставиться до кожного учасника ситуації з повагою; дотримується нейтралітету і не займає нічию сторону; не надає ніяких порад і не висловлює свою точку зору; не шукає, хто має рацію, а хто не має; допомагає учасникам процедури примирення знайти консенсус і справедливе вирішення проблеми чи суперечки.