Співробітники Луганської митниці ДФС поповнили фонди міського краєзнавчого музею

19 червня співробітники Луганської митниці ДФС передали до комунального закладу «Лисичанський міський краєзнавчий музей» для постійного зберігання самовар «Товарищества паровой самоварной фабрики наследников Василия Степановича Баташева» 1899 року виготовлення.

Зазначений самовар було вилучено 14 квітня 2017 року у громадянина України, який перевозив його без обов’язкового декларування. Зазначимо, що відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України для вивезення предметів побуту масового та серійного виробництва, створених до 1950 року, необхідне надання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Вказаний дозвіл громадянин під час виїзду з України співробітникам митниці не надав, чим порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю. Зазначені дії мали ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України, тому співробітниками Луганської митниці ДФС було складено протокол про порушення митних правил та тимчасово вилучено самовар.

Після проведення державної експертизи культурних цінностей було отримано експертний висновок, який показав що представлений самовар має певне історико-культурне та музейне значення як типовий зразок предметів побуту широкого використання та зразок продукції відомої самоварної фабрики Баташевих, яка була заснована у 1840 році Василем Степановичем Баташевим та існувала далі під назвою «Товарищества паровой самоварной фабрики наследников В.С. Баташева».

Далі у відношенні вищевказаного громадянина було винесено рішення про конфіскацію на користь держави товару, що став предметом порушення митних правил, відповідно до постанови суду.

Після розгляду Експертно-фондовою радою з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави пакету документів на майно, поданого Луганською митницею ДФС, відповідно до наказу Міністерства культури Украйни самовар «Товарищества паровой самоварной фабрики наследников Василия Степановича Баташева» 1899 року виготовлення було передано для постійного зберігання в державну частину музейного фонду до комунального закладу «Лисичанський міський краєзнавчий музей».

За матеріалами Луганської митниці ДФС