У Лисичанську відбувся цикл заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів
- Культура
- 28.11.2016
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не мав аналогів в історії людства. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 року, у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам’яті жертв Голодомору.
До цієї трагічної дати в закладах культури міста відбулись наступні заходи.
В міському краєзнавчому музею для учнівської молоді міста відбувся вечір пам’яті «Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає». Присутні прослухали розповідь ведучої, яка супроводжувалась показом слайдів та уривків з документальних фільмів про Голодомор. Після заходу учні ознайомились з тематичною виставкою плакатних матеріалів з фондів музею до Дня пам’яті жертв Голодомору «Дзвони нашої пам’яті».
В Центральній бібліотеці був проведений урок історії «Голгофа 33 - року». Бібліотекарі розповіли присутнім про справжні сторінки геноциду, висвітлили страшні наслідки Голодомору у словах і віршах. Захід супроводжувався слайдами та мультимедійними презентаціями: «Голодомор 32-33 років в Україні», «Голодомор – Остання молитва хлопчика», Оксана Білозір – пісня «Свіча». Крім того, до уваги присутніх була підготовлена книжкова виставка «Україна пам’ятає - світ визнає».
«Не згасне пам’яті свіча» - під такою назвою працівники бібліотеки-філії № 3 провели вечір-реквієм для студентської молоді міста. Присутні переглянули відеофільм про причини виникнення страшної трагедії нашого народу та висловили застереження «Історія має властивість повторюватися», і щоб не допустити жахливих повторень ми повинні усвідомити: «Що було з нами. Не повинно ніколи повторитись!».
Згадали тяжку долю українського народу під час години пам’яті «Скорботні сторінки з історії України» читачі бібліотеки-філії для дітей №7. Документальні факти, спогади та віршовані рядки про Голодомор, особливо монолог «Я ще живий» про 10-річного хлопчика, який вмирав від голоду, торкнулися душі кожного.
В бібліотеці-філії для дітей №10 відбулась година пам’яті «Трагічні уроки історії: пам’ять про Голодомор 1933». Бібліотекарі розповіли про справжні причини геноциду, про те, що відбувалося у ті страшні роки, а також презентували дітям книги із виставки «Пам’ять людська незабута повік».
З метою поглибити знання про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки в бібліотеках були оформлені виставки-спогадів та книжково-ілюстративні перегляди літератури «Холодний подих згаслої землі» та «Скорботна свічка пам’яті». Також, 26 листопада, працівники та користувачі бібліотек взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті».
Крім того, в школах естетичного виховання працювали виставки дитячих робіт «Україна пам’ятає», «Голодомор» та «Не вмирає пам’ять народу».
Голодне лихоліття 1932-1933 рр. - не просто історичне минуле, а фізична і духовна рана українського народу, що не гоїться, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Кожен із нас повинен знати масштаби цієї трагедії, внаслідок якої померли мільйони людей і не тільки знати і пам’ятати, а й передавати це іншим. Під час заходів хвилиною мовчання було вшановано пам’ять всіх загиблих під час цієї масштабної трагедії.
Відділ культури Лисичанської міської ради