Про роботу управління економіки за 2018 рік
- Про роботу структурних підрозділів
- 09.01.2019
Управління економіки створено рішенням Лисичанської міської ради від 25.02.2009р № 950.
На даний час в управлінні два підрозділи: відділ перспективного планування і відділ розвитку споживчого ринку.
Протягом звітного періоду управління економіки міської ради виконувало завдання та функції відповідно до вимог, що передбачені Положенням про управління. При цьому спеціалісти управління керувались в своїй роботі Конституцією України, статтями 27, 28, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», законами України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», іншими законодавчими актами. Управління співпрацює з усіма управліннями та відділами міської ради, підприємствами і організаціями міста, управлінням статистики.
Робота управління була спрямована на виконання Програми заходів економічного і соціального розвитку міста Лисичанська на 2018 рік затвердженої рішенням міської ради від 10.05.2017 № 45/654, інших програм та заходів спрямованих на розвиток міста.
Виконуючи свої функції, спеціалістами управління економіки протягом поточного року було підготовлено 11 рішень міської ради, 26 рішень виконавчого комітету, 14 розпоряджень міського голови. Зокрема розроблені Програма заходів економічного і соціального розвитку міста Лисичанська на 2018 рік, Програма сприяння розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в місті Лисичанську на 2018 — 2020 роки, Програма природоохоронних заходів місцевого значення на 2018 рік, внесено зміни в План діяльності міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, розглянуто і прийнято до відома Звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради у 2017 році, Звіт про виконання місцевої Програми заходів економічного і соціального розвитку міста Лисичанська на 2017 рік.
Управління економіки приймало активну участь в процесах залучення додаткового фінансування. Лисичанська міська рада плідно співпрацює з широким колом міжнародних організацій (МОМ, USAID, UNDP, Mercy Corps, NRC, UNICEF, та ін.) а також вела активну роботу по залученню фінансування із бюджетів вищого рівня (ДФРР, субвенції, ін.). В 2018 році розроблено і передано на розгляд в Департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації 13 проектів, які можуть бути профінансовані із ДФРР, загальна сума пропозицій по переліку об’єктів і заходів, фінансування яких в 2019 році пропонується виконати за рахунок субвенції із ДБ місцевим бюджетам на виконання заходів соціально-економічного розвитку м. Лисичанська становить 263 750,479 тис. грн.
Активно велась робота щодо розвитку споживчого ринку міста.
Протягом 2018 року за рахунок приватного капіталу в місті відкрито 17 об’єктів торгівлі, торговельною площею 2068,56 м. кв.; 6 закладів ресторанного господарства на 141 посадкових місць; 2 аптеки; 5 підприємств побутового обслуговування. Завдяки відкриттю нових об’єктів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування створено 92 робочих місця.
З метою задоволення попиту населення на окремі товари, який різко зростає у певні періоди року відпрацьована схема сезонної торгівлі картоплею та овочами, проводилась робота з організації сезонної торгівлі із застосуванням об’єктів виїзної торгівлі на яких можуть реалізовуватися харчові продукти, не заборонені для реалізації.
Управлінням економіки підготовлено рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 15.05.2018 № 211 «Про організацію виїзної торгівлі овочами, фруктами та баштанними культурами на території м. Лисичанська», яким було визначено 12 додаткових місць для здійснення виїзної торгівлі овочами, фруктами та баштанними культурами на території міста Лисичанська. Так за період з 05.06.2018 по 30.11.2018 за оперативними даними населенню міста було реалізовано 547,2 тн. картоплі, овочів та баштанових культур на суму 3379, 73 тис.грн.
Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 15.05.2018 № 210 «Про організацію сезонної виїзної торгівлі морозивом та безалкогольними напоями на території міста Лисичанська» визначено 16 додаткових місць для здійснення торгівлі зазначеними товарами. Крім того, на передодні свят «Великдень», «Радуниця» була організована тематична виїзна торгівля місцевими товаровиробниками великодніми пасками за цінами виробника.
З метою попередження та ліквідації несанкціонованої торгівлі на території міста протягом останніх років організовано роботу мобільної групи, до складу якої входять представники Держпродспоживслужби, Національної поліції та органів місцевого самоврядування. Мобільною групою систематично відпрацьовуються місця несанкціонованої торгівлі. Так, протягом 2018 року було проведено 20 рейдів, під час яких управлінням економіки на порушників складено 39 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУАП, сума штрафних санкцій склала 26,180 тис. грн. Співробітниками поліції, в рамках мобільної групи, складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУАП та 2 протоколи за ст. 160 КУАП.
В рамках наявних повноважень фахівцями відділу розвитку споживчого ринку управління економіки за звітний період було проведено 55 обстежень об’єктів торгівлі та побутового обслуговування, з них 23 планових та 32 позапланових обстежень суб’єктів господарювання на предмет дотримання правил торговельного обслуговування та законодавства про захист прав споживачів, з них за невиконання приписів щодо усунення виявлених порушень складено 23 протоколів за ст. 155,159 КУАП, сума штрафів склала 1088,0 грн.
Одним із пріоритетних управління економіки є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, виконання Законів України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян», консультування громадян з питань захисту прав споживачів у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення, попередження правопорушень у сфері захисту прав споживачів, поширення споживчих знань серед населення міста.
Протягом 2018 року до відділу розвитку споживчого ринку управління економіки Лисичанської міської ради надійшло: 163 звернень громадян з питань захисту прав споживачів, з них 59— письмових. За результатами розгляду письмових звернень, понад 67% порушених у зверненнях питань, вирішено на користь споживача. Повернуто коштів за неякісні товари та надані послуги на суму — 27175,8 грн., здійснено обмін товару на якісний на суму — 16219,0 грн., виконано ремонт на суму — 16100,0 грн. За усними зверненнями було надано 104 консультації мешканцям міста та повернуто грошових коштів за неякісні товари у сумі — 3945,5 грн.
З метою сприяння правовій освіті населення та формування навиків компетентної поведінки у взаємовідносинах із суб’єктами господарювання при придбанні неякісних товарів та отриманні послуг відділом розвитку споживчого ринку управління економіки проводиться просвітницька робота серед споживачів шляхом висвітлювання на постійно діючій сторінці «захист прав споживачів» офіційного сайту Лисичанської міської ради питань про стан захисту прав споживачів міста, де розміщено основні законодавчі акти у сфері захисту прав споживачів, рекомендації, зразки претензій, з якими мешканці нашого міста мають можливість ознайомитися та скористатися у будь — яких конфліктних ситуаціях, що виникли між ними, як споживачами товарів (робіт, послуг) та суб’єктами господарювання.
З метою забезпечення дієвого, скоординованого захисту законних прав споживачів 19 квітня 2018 року було підписано Меморандуму про співпрацю між Лисичанською міською радою та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області.
За звітний період відділом розвитку споживчого ринку управління економіки було організовано та проведено 6 нарад за участі органів виконавчої влади, правоохоронних органів та суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та ресторанного господарства. Предметом обговорення були питання щодо впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), вимог чинного законодавства України в сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних напоїв, вин столових», необхідності додержання вимог Закону України «Про рекламу», Закону України «Про захист прав споживачів», дотримання законодавства при реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню. проблемні питання у сфері захисту прав споживачів та шляхи їх вирішення.
Протягом звітного періоду спеціалістами управління розглянуто більше 200 звернень і скарг, підготовлено і направлено відповіді більше ніж на 180 разових контрольних документи.
На постійному контролі в управлінні економіки знаходиться більше 30 щомісячних і квартальних документів (20 — відділ перспективного планування, 14 — відділ споживчого ринку). Загальна кількість вхідних/вихідних документів складає більше 1000 одиниць.
Упродовж звітного періоду працівники управління, відповідно до власних та делегованих повноважень, розглядали звернення, скарги, інформаційні запити від фізичних та юридичних осіб та готували пропозиції щодо вирішення проблем у встановлені терміни згідно чинного законодавства з питань соціально-економічного розвитку, здійснення діяльності щодо покращення інвестиційної привабливості міста та сприятливого середовища бізнесу, споживчого ринку, тощо.
Спеціалісти управління економіки протягом поточного року забезпечили в повному обсязі виконання самоврядних і делегованих повноважень та інших важливих питань, покладених згідно положення про управління та нормативних актів України.
Заступник начальника управління — начальник відділу перспективного планування управління економіки В. ЛИТВИНЮК