Про роботу відділу культури лисичанської міської ради у 2016 році

Штат відділу культури налічує 5 одиниць: начальник відділу, головний спеціаліст, 2 спеціаліста І категорії, секретар керівника. Станом на 01.01.2017 року посада головного спеціаліста є вакантною.

У 2016 році до відділу культури надійшло 2154 одиниці кореспонденції, що на 443 одиниці більше ніж у 2015 році. із них 15,5% від керівників закладів культури, що майже на 4% більше у порівнянні з минулим роком; 12% — документи облдержадміністрації та обласного управління культури, що майже на 3% менше у порівнянні з 2015 роком; 6,5% — документи вищих органів влади, що на 2,5% більше ніж у минулому році.

Кількість вихідної кореспонденції склала 769 одиниць, що на 145 одиниць більше ніж у минулому році.

У 2016 році підготовлено 430 відповідей на контрольні документи, у тому числі відповіді на 16 депутатських запитів та звернень, 20 запитів силових структур (поліція, прокуратура, СБУ), 22 звернення громадян, 6 запитів на отримання публічної інформації; 27 довгострокових програм та документів. у порівнянні з 2015 роком кількість контрольних документів збільшилася на 53%.

У звітному періоді підготовлено 7 проектів рішень сесії міської ради; 17 проектів рішень виконавчого комітету лисичанської міської ради; 19 проектів розпоряджень міського голови.

Також, підготовлено та видано 242 накази з основної, кадрової діяльності та про відрядження.

Мережа закладів культури мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля налічує 10 комунальних закладів в яких працює 295 чоловік, у тому числі 191 — фахівці. Протягом року відділом культури в повному обсязі проведена робота щодо виконання вимог Закону України від 28.01.2016р. № 955-VIII, а саме у липні-серпні 2016 року проведені конкурсні процедури щодо добору керівників комунальних закладів культури, за підсумками яких призначені керівники комунальних закладів «Лисичанський міський палац культури», «Палац культури ім. В.М. Сосюри м. Лисичанська», «Лисичанська ЦБС», лисичанського комунального підприємства «Кінотеатр «Дружба» та з якими підписано контракти строком на 5 років. У листопаді-грудні 2016 року проведено конкурсну процедуру з добору директора комунального закладу «Лисичанський міський краєзнавчий музей», за підсумками якого з переможцем підписано контракт на 5 років.

У 2016 році активно продовжувалася робота по підготовці інвестиційних проектів з метою залучення позабюджетних коштів на розвиток галузі культури міста. Протягом року було підготовлено та подано на розгляд 24 проекти від КЗ «Лисичанська ЦБС», КЗ «Лисичанський міський палац культури», КЗ «Палац культури ім. В. М. Сосюри м. Лисичанська», КЗ «Лисичанський міський краєзнавчий музей», КЗ «Новодружеська дитяча школа мистецтв», ЛКП «Кінотеатр «Дружба», 7 проектів знаходяться ще на розгляді, 12 проектів не реалізовано. у стадії реалізації знаходяться 5 проектів. протягом року три проекти реалізували центральна бібліотека і бібліотека для дітей № 1 КЗ «Лисичанська ЦБС», а саме:

— проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» від програми розвитку ООН в Україні та Уряду Японії;

— проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» від Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу «Єразмус+», підсумком реалізації якого стало відкриття в центральній бібліотеці першого в Луганській області пункту європейської інформації;

— проект «Залучення громадськості до реформ», який організовано за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.

В стадії реалізації знаходяться проекти «Допомога людям похилого віку», який організовано за підтримки Міжнародної організації «HelpAge International» та завдяки якому в КЗ «Лисичанський міський палац культури» було відкрито клуб «Кому за 50+», метою якого є організація корисного дозвілля людей похилого віку, а також проект «Музей відкрито на ремонт» на базі КЗ «Лисичанський міський краєзнавчий музей», організаторами якого є мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), який фінансується агентством США з Міжнародного розвитку (USAID).

Завдяки перемогам у інвестиційних проектах значно поліпшилась матеріально-технічна база КЗ «Лисичанський міський палац культури» на загальну суму 1301,6, а саме проведено ремонти внутрішніх приміщень, оновлені меблі, придбано сценічне обладнання та костюми. в рамках проекту «Підтримка стабілізації громад на Донбасі», який фінансується Міністерством закордонних справ Японії у міському палаці культури було відремонтовано літературно-музичну вітальню, кімнату любительських об’єднань «Оксамит» та «Сезон дощів», кімнату звукозапису, кабінет естрадного вокалу, позашкільного відділу та клас народного танцю. 27 лютого відбулась урочиста презентація відремонтованих приміщень. в рамках проекту «Сприяння стабілізації громад на Донбасі», за підтримки Міжнародної організації з міграції уряду Японії, в міському палаці культури відбулось урочисте відкриття українського розмовного клубу «Думай українською». Завдяки плідній співпраці міського палацу культури, Міжнародної організації з міграції (МОМ) та лисичанської централізованої бібліотечної системи у бібліотеці—філії сімейного читання № 2 відбулось відкриття Центру дозвілля для людей з вадами зору.

Основним напрямком роботи комунальних закладів культури є культурно-освітня та дозвіллєва діяльність. в палацах культури створено 64 клубних формування, з них для дітей 39, в який займаються 1599 учасників, з них діти — 999. в школах естетичного виховання мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля навчаються 1367 учнів. на базі палаців культури працюють 7 творчих колективів зі званням «Народний самодіяльний колектив» та 5 дитячих колективів зі званням «Зразковий самодіяльний колектив». бібліотеками Лисичанської ЦБС користуються 28495 лисичан, які протягом року 226511 раз відвідали їх. до послуг читачів книжковий фонд кількістю 409,9 тис. одиниць, 4 безкоштовних інтернет-центри з безкоштовним wi-fi. Лисичанський міський краєзнавчий музей протягом 2016 року відвідало 15026 чоловік, проведено 368 екскурсій, 79 культурно-просвітницьких заходів, 37 виставок у виставковому залі музею, що різняться за мистецькими жанрами та масштабністю. серед відвідувачів музею істотно збільшилась кількість громадян з різних міст країни, а також гості з країн Європейського Союзу — Польщі, Бельгії, Португалії. Протягом року на базі музею відбулись виставки за участю іноземних представників, а саме: «Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. — початок ХХ ст. частина перша: Бельгія», на якій були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс з дружиною; «Знищення польських еліт. «Катинь-Акція АБ» за участю Віце-консула Республіки Польща у Харкові Йоанни Ланг та радника Голови Українського інституту національної пам’яті Олександра Зінченка.

Протягом року була продовжена робота по укріпленню матеріальної бази комунальних закладів культури. Проведено капітальний ремонт КЗ «Привільська ДШМ» (ремонт покрівлі та установка енергозберігаючих вікон), КЗ «ПК ім. В. М. Сосюри м. Лисичанська» (часткова заміна вікон на енергозберігаючі), КЗ «Лисичанський міський краєзнавчий музей» (установка енергозберігаючих вікон з дзеркальним ефектом), ЛКП «Кінотеатр «Дружба» (ремонт покрівлі та установка енергозберігаючих вікон). за рахунок бюджетних коштів придбано крісла в залу для глядачів кз «лисичанський міський пк» та цифрове кіно-обладнання для ЛКП «Кінотеатр «Дружба». у 2016 році в бібліотеці для дітей № 1 мала продовження акція «Нова книга — дітям Лисичанська!» завдяки якій до фондів бібліотеки надійшло 184 примірника книг з вітчизняних видавництв, фондів, від діячів культури.

Протягом 2016 року творчі особистості та творчі колективи міста прийняли участь у 83 (у 2015 році — 67) фестивалях та конкурсах всіх рівнів: 18 міжнародних, 27 всеукраїнських, 28 обласних, 2 регіональних, 8 міських фестивалях-конкурсах і зайняли 694 (у 2015 році — 325) призових місця.

Протягом року творчі колективи міста вперше прийняли участь у закордонних конкурсах. Народна театральна студія «ЛІМПОПО» КЗ «Лисичанський міський палац культури» (кер. Надія Бражнікова) взяла участь у Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія», який відбувся у м. Вільнюс (Литва). за підсумками фестивалю Народна театральна студія «ЛІМПОПО» нагороджена дипломом за зайняте ІІІ місце в номінації «Театральні колективи». Також колектив отримав подяку Міністерства культури України за сприяння в організації та забезпеченні участі у Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» та диплом учасника фестивалю і цінні подарунки.

За підтримки Посольства Румунії в Україні та Дарницької райдержадміністрації столиці, учні Лисичанської ДШМ № 1 прийняли участь у культурно-гуманітарному медіа-проекті «Дитинство без сліз», який відбувся у Румунії. Викладач КЗ «Лисичанська ДШМ № 1», лауреат міжнародних конкурсів, акордеоніст Валерій Сидоренко був запрошений на Міжнародний музичний фестиваль майстрів інструментальної музики «Lira-Fest», який вже декілька років проводиться в м. Речица (Білорусь). за час існування цього проекту в ньому взяли участь видатні артисти-інструменталісти з багатьох країн світу — Франції, Росії, України, Угорщини, Молдавії, Румунії, Сербії та ін. В рамках проекту Валерій Сидоренко надав декілька сольних концертних виступів а також провів майстер класи для учнів дитячих шкіл мистецтв в містах Речица та Мозир.

З 29 по 31 березня в місті Миргород відбувся VI Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль-конкурс «Соловейко України», де місто Лисичанськ представляла учениця Новодружеської дитячої школи мистецтв Дар’я Ластовецька (викладач Вікторія Лаптєва). за результатами конкурсу Дар’я посіла ІІ місце та здобула диплом лауреата ІІ премії. Завдяки перемозі у конкурсі вона була запрошена на концерт-реквієм «Ми діти твої, Україно», організований громадською ініціативою «Відновлення Донбасу» до дня захисту дітей що відбувся на столичному співочому полі, участь в якому прийняли 400 дітей з багатьох регіонів України.

Традиційно в місті були проведені конкурси та фестивалі: розважальна шоу програма серед фахівців комунальних закладів культури «Одна на мільйон», фестиваль танцю «Viva dance», конкурс молодих поетів та прозаїків «Проба пера», регіональний турнір по спортивним бальним танцям «Восходящая звездочка — 2016» та регіональний молодіжний вокально-пісенний конкурс «Квітка душа», конкурс краси та таланту «Міс осінь — 2016». вперше були проведені конкурс ведучих «Запали свою зірку», і міський конкурс виконавської майстерності учнів шкіл естетичного виховання «Музична палітра» та конкурс вокальних ансамблів «Вокальний зорепад».

У 2016 році на базі центральної бібліотеки був створений центр національних культур де відбулись декади білоруської, азербайджанської, ромської, татарської, грузинської, вірменської культур. Також КЗ «Лисичанська ЦБС» був реалізований проект «Жива книга», який відкрив шлях до кращого порозуміння між людьми різних соціальних верств, віку та життєвого досвіду.

Відділом культури протягом 2016 року проведена робота по організації:

— творчих зустрічей лисичан з відомою співачкою, телеведучою Анжелікою Рудницькою та молодіжним гуртом «Урбаністан»; українським політологом, громадським діячем, головою ВГО «Не будь байдужим» Оксаною Левковою; Героєм України, лауреатом державної премії Т. Г. Шевченка, українським письменником, громадсько-державним діячем, одним із творців незалежності України Левком Григоровичем Лук’яненком; відомою українською письменницею, членом Національної спілки письменників України Світланою Талан; сучасним українським художником Микитою Каданом; громадським діячем, публіцистом-просвітником, філософом, архітектором, засновником та головою Благодійного фонду «Омріяна країна» Олексієм Толкачовим;

— гастролей київського драматичного театру «Срібний Острів», Тернопільського військового оркестру 44 оаб р, Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченко, українського академічного фольклорно-етнографічного колективу «Калина». родзинкою святкування дня міста став виступ Національного Президентського оркестру.

З метою зміцнення відносин мешканців різних регіонів нашої країни в рамках Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» до Лисичанська прибув агітпотяг, до складу якого увійшли творчі та аматорські колективи з різних областей України. протягом двох днів вони проводили різноманітні заходи в загальноосвітніх школах та закладах культури міста. фіналом культурної акції став гала-концерт на площі перемоги.

Протягом року творчі колективи міста брали активну участь у загальнообласних заходах. В рамках загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», учасники зразкової дитячої театральної студії «Арлекін» Лисичанського міського палацу культури (керівник Ірина Кабанова) взяли участь у театралізованому відкритті днів Луганщини у м. Києві, організатором якого стало Міністерство культури України. Колективи художньої самодіяльності та майстри декоративно-прикладного мистецтва брали участь у загальнообласних заходах до 78-ї річниці утворення Луганської області та до дня Незалежності України у м. Сєвєродонецьку. На базі КЗ «Лисичанський міський ПК» відбувся Обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди».

З метою привернення уваги суспільства до гострих соціальних проблем дітей із зони антитерористичної операції (мм. Курахове, Добропілля, Лисичанськ, Рубіжне), у Верховній Раді України працювала виставка дитячих робіт «Україна очима дитячого серця». у виставці прийняли участь 12 найкращих дитячих робіт учнів художнього відділу Лисичанської дитячої школи мистецтв № 1. учні художнього відділення КЗ «Новодружеська ДШМ», за підтримки благодійного фонду «Україна Інкоґніта», вперше взяли участь у Гошівському Різдвяному пленері, який вже кілька років поспіль відбувається в Івано-Франківській області на території Гошівського монастиря.

Протягом року колективи та солісти палаців культури міста прийняли участь у виїзних концертах:

— 17 вересня учасники художньої самодіяльності Лисичанського міського палацу культури за підтримки Міжнародної організації HelpAge International взяли участь у святковому концерті у м. Щастя, присвяченому дню міста;

— 23 вересня відбувся святковий захід до дня Станиці Луганської «Свято миру та єдності», де солістка Інна Павлезова виконала дві сольні композиції.

Колектив ПК ім. В. М. Сосюри у вересні — листопаді провів 2 виїзних концерти: для мешканців Вовчіярівки, до дня села та для працівників Попаснянського вагоноремонтного заводу, до дня залізничника

Майстрині клубу декоративно-прикладного мистецтва «Райдуга талантів», що діє у центральній бібліотеці, взяли участь у традиційній виставці «Місто майстрів — 2016», яка відбулась у день сім’ї в м. Рубіжне. за активну виставкову діяльність, збереження і розвиток національних джерел культури, ремесел та творчу майстерність клуб «райдуга талантів» було нагороджено дипломом від управління культури Рубіжанської міської ради.

Начальник відділу культури   Людмила  Ткаченко