Про роботу трудового архіву Лисичанської міської ради у 2015 році
- Про роботу структурних підрозділів
- 02.02.2016
Однією з актуальних проблем у сфері архівної справи та діловодства є забезпечення збереженості соціально значущих документів організацій, що ліквідуються. До соціально значущих належать документи, необхідні для підтвердження стажу роботи, рівня заробітної плати при визначенні розміру пенсій, встановленні пільг, надбавок тощо. Незважаючи на всю свою важливість такі документи не належать до Національного архівного фонду України. Для вирішення питання збереженості цих документів Лисичанською міською радою було створено Трудовий архів.
Трудовий архів розпочав свою діяльність з 01.01.2014 року.
Трудовий архів здійснює прийом документів з кадрових питань (особового складу) ліквідованих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які припинили свою діяльність; забезпечує зберігання прийнятих документів; організовує використання документів в службових, соціально-правових та інших цілях; виконує архівні довідки, копії, витяги з документів на запити фізичних і юридичних осіб.
На зберіганні у Трудовому архіві знаходяться документи 273 фондів, що складає 99907 од. зб. документів з кадрових питань (особового складу), та документів тривалого зберігання.
Історично склалося так, що м. Лисичанськ був одним із центрів вугледобувної, нафтопереробної, хімічної, будівельної та скляною промисловості Луганської області. На ряду з підприємствами-гігантами у місті також було багато підприємств харчової промисловості, побутового обслуговування населення тощо. Тому документи, що знаходяться на зберіганні в Трудовому архіві, в цілому відбивають ці галузі народного господарства. Так, на зберіганні у Трудовому архіві знаходяться документи таких підприємств-гігантів, як ВАТ «Лисичанський нафтопереробний завод», ВАТ «Лисичанська сода», ВАТ «Лисичанський склозавод», ВАТ «Строммашина», ЗАТ «Трест Лисичанськхімнафтобуд» та його відокремлені підрозділи, ДП «Лисичанська ТЕЦ», «ДВАТ шахта «Чорноморка», ДП шахта «Матроська» та інші шахти. Документи підприємств харчової промисловості та побутового обслуговування — ЗАТ «Лисичанський міськмолокозавод», ВАТ «Лисичанський комбінат хлібопродуктів», ЗАТ «Лисичанськхліб», ЗАТ «Лисичанський м’ясокомбінат», Лисичанський комбінат побутового обслуговування населення. Серед 273 фондів, 30 фондів — це підприємства, на яких було встановлено важкі та шкідливі умови праці, працівники яких мають право на призначення пенсій на пільгових умовах. Найбільша кількість звернень громадян надходить саме по цим фондам. Для підтвердження пільгового стажу роботи, спеціалісти Трудового архіву виконують довідки про заробітну плату за весь період роботи заявника, та надають довідки про відпрацьовані часи/дні, спуски-виїзди під землю.
Протягом 2015 року в трудовий архів надійшло 928 запитів соціально-правового характеру, фахівці трудового архіву за минулий рік виконали 4983 архівні довідки, підготовили 1487 копій архівних документів. До переліку виконуваних трудовим архівом соціально-значущих довідок відносяться: довідки про стаж роботи для призначення пенсії на пільгових умовах, довідки про заробітну плату, довідки про стаж роботи для відновлення втраченої трудової книжки, довідки про стаж роботи для отримання компенсації за енергоносії, витяги з наказів про присвоєння кваліфікації або розрядів, довідки про утримання із заробітної плати сум позики у разі вирішення спірних питань тощо.
Архівні довідки, виконані трудовим архівом перевіряються Управлінням Пенсійного фонду у м. Лисичанську, так, за 2015 рік, за участю фахівців трудового архіву, було проведено 93 зустрічні перевірки, розбіжностей з первинними документами не виявлено.
Одним з напрямів роботи трудового архіву є робота з керівниками підприємств, головами ліквідаційних комісій з питань впорядкування документів, створення обліково-довідкового апарату, забезпечення збереженості документів з кадрових питань (особового складу) підприємств, організацій, установ, що проходять процедуру ліквідації. Завідуючим трудового архіву проводиться консультаційно-методична робота, зокрема з виїздом в архіви підприємств, з питань впорядкування документів, формування їх в справи, створення обліково-довідкового апарату.
За консультаційно-методичною допомогою в 2015 році у трудовий архів зверталися керівники і ліквідатори підприємств і організацій: ДЗ «Лисичанська міська санітарно-епідеміологічна станція Луганської області», ВАТ «Лисичанський завод ГТВ», ПП «Декор-Профі», ТОВ «Юридична фірма «Правова позиція».
У 2015 році на зберігання до трудового архіву надійшли документи з кадрових питань (особового складу) та документи тривалого зберігання загальною кількістю 248 од. зб., з них: ДЗ «Лисичанська міська санітарно-епідеміологічна станція Луганської області» 188 од. зб. документів з кадрових питань та 43 од. зб. документів тривалого зберігання, ПП «Декор-Профі» — 2 од. зб., ТОВ «Юридична фірма «Правова позиція» — 3 од. зб., ОВК № 107 — 12 од. зб.
Протягом 2015 року трудовим архівом було проведено перевірку наявності та стану документів фондів Лисичанський продовольчий ВРП та Верхнянський продовольчий ВРП загальною кількістю 3845 од. зб. Були проведені роботи з оправлення та підшивання документів, ремонту документів із паперовою основою.
Фахівцями трудового архіву було складено опис документів з кадрових питань фонду КП «Будівельне управління № 2» кількістю 178 од. зб.
У 2015 році трудовий архів отримав додаткові приміщення, кількість архівосховищ становить — 14, загальною площею — 442,3 кв.м.
Завідувач трудового архіву Лисичанської міської ради І.О. Соловей