У Лисичанську працює програма "Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього"

Фінансова освіта і фінансова грамотність відіграють важливу роль в економічному зростанні країни й підвищення рівня доходів населення. Актуальність питань низького рівня фінансової грамотності населення особливо зросла в останні десятиліття, коли значно загострилися проблеми непомірного особистого боргового навантаження, відсутність ефективних заощаджень, нездатності громадян вживати адекватних заходів, спрямованих на захист власного добробуту тощо. Саме у цей період відбулося посилення уваги урядів розвинених країн світу до проблем підвищення фінансової грамотності населення.

Агентство з міжнародного розвитку USAID запропонувало свої послуги українцям і найбільшу увагу приділило жителям Луганської та Донецької областей. За підтримки Агентства, останнім часом Уряд України здійснив кілька етапних кроків у цій сфері, а саме впровадження електронної системи звітності та розкриття інформації для підприємств, створення інститутів, що забезпечують прозору та ефективну торгівлю активами, а також розвиток ринку цінних паперів.

Одним із проектів Агентства з міжнародного розвитку USAID є Проект USAID «Трансформація фінансового сектору», який розпочав свою роботу в Україні у 2016 році.

Мета: надання допомоги населенню постраждалих в результаті конфлікту територій, шляхом забезпечення їх знаннями та навичками вирішувати питання фінансового характеру.

Основні завдання:

— підвищення довіри до банківської системи, покращенням розуміння її громадянами та збільшенням рівня користування банківськими послугами;

— розширенням доступу до фінансових послуг для всіх верств населення (фінансова інклюзія) та більш активного використання цифрових фінансових технологій на ринку фінансових послуг України, а також підтримки збалансованості та стабільності пенсійної системи.

В рамках проекту, на базі студії «Бізне$тарт» Лисичанського міського центру зайнятості, спільно з тренерами організації «Український жіночий фонд», проходить цикл тренінгів на тему: «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього». Участь у тренінгах вже взяли безробітні та інші місцеві жителі Лисичанська у загальній кількості 60 осіб.

Отримані знання нададуть учасникам впевненість у повсякденному житті та можливість відігравати активну роль у житті своїх громад.

Лисичанський міський центр зайнятості