Понад 10,5 млн. грн. єдиного податку сплатили до місцевого бюджету спрощенці Лисичанського регіону

Як повідомила в.о. начальника ДПІ у м. Лисичанську Ніна Кравченко: «Це на 4,4 млн.грн. або на 71,7 відс. більше ніж за січень - липень минулого року».

За її словами: «Основну частину надходжень з цього податку - 8,4 млн. грн. забезпечили фізичні особи - підприємці. Суб’єкти господарювання - юридичні особи спрямували до бюджету 2,1 млн.грн.»

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року набули чинності зміни щодо збільшення ставок єдинникам І та ІІ груп. А саме, І групи - у межах до 10 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, ІІ групи - у межах до 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати (160 та 640 грн. відповідно). Крім того, платники ІІ та ІІІ груп визначають суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, тобто 704 грн. та зобов’язані її сплатити незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні. Для спрощенців І групи мінімальна сума ЄСВ складає не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 грн. на місяць.

Звертаємо увагу: Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Державна податкова інспекція у місті Лисичанську