Лисичанський регіон: з початку 2016 року бюджет отримав 1349,5 тис. грн. плати за ліцензії

   «Роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, зокрема їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

 Так за січень-липень 2016 року бюджет Лисичанського регіону  поповнився на 1349,5 тис. грн. від плати за ліцензії на право  роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.  Це на  455,3  тис. грн. більше, ніж за відповідний періодминулого  року.

   Виробники підакцизних товарів до державного бюджету спрямували 4861,1 тис.грн.акцизного податку» - про це повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Лисичанську Роман Жадан.

   «Окрім цього, за сім місяців поточного року, бюджет поповнився на  7462,6 тис. грн. завдяки надходженню акцизного податку від реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.» - додав Роман Михайлович.

Зауважимо: з 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність по виробництву, імпорту, експорту, оптовій та/або роздрібній торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. Отже, суб'єктам господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю пивом  необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.            

   Така діяльність повинна здійснюватися суто в місцях торгівлі, визначених статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і звернення спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481. При цьому физичні особи підприємці – платники єдиного податку, що здійснюють роздрібну торгівлю пивом за готівкові розрахунки, зобов'язані застосовувати  належним чином зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим реєстратори розрахункових операцій (РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, підтверджуючих виконання розрахункових операцій, або використовувати КУРО і РК у випадках, передбачених чинним законодавством.