Інвестиційний атлас надрокористувача

В Україні створили Інвестиційний атлас надрокористувача, який розроблено з метою запровадження чітких та зрозумілих процедур у надрокористуванні та залучення інвестицій у галузь.

Це відкритий перелік об’єктів, котрий системно оновлюється та розподілений за шістьма кошиками згідно виду корисної копалини. Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.

Будь-який суб’єкт господарювання може обрати ділянку, або запропонувати свою з метою виставлення її на найближчий електронний аукціон на платформі ProZorro.Продажі.

Інвестори впродовж двох місяців можуть ініціювати обраний із Атласу об’єкт на відкритий аукціон. Вже у березні розпочнуться перші електронні торги. Процес буде циклічним і повторюватиметься кожних два місяці.

Інвестиційний атлас надрокористувача створили в Державній службі геології та надр України. До роботи долучилися також держпідприємства «Геоінформ України», «Укргеофізика», компанія «Надра України», Український державний геологорозвідувальний інститут.

Державна служба геології та надр України