Міжнародний день рідної мови

 21 лютого світова спільнота відзначала Міжнародний день рідної мови. Це свято було встановлене у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

У закладах загальної середньої освіти нашого міста 19-22 лютого відбулись різноманітні інформаційно-просвітницькі масові заходи до Міжнародного дня рідної мови.

У багатопрофільній гімназії до Дня рідної мови було проведено квест, де гімназисти мали змогу продемонструвати свої знання рідної мови.

Для учнів 1-11 класів загальноосвітньої школи №4 були проведені тематичні інформування до Дня рідної мови, виховні години «Шануймо рідне слово». Бібліотекар школи Надія Гольдіна підготувала книжкову виставку «Доля мови - доля народу» та залучила дітей до виготовлення лепбука «Диво калинове – чари барвінкові».

22 лютого у загальноосвітній школі №7 було оголошено днем української мови. Цього дня відбулись найрізноманітніші заходи. Вчитель української мови та літератури Вікторія Єгорова для десятикласників провела мовну гру «Найрозумніший». Разом з учителем української мови та літератури Мариною Мовчан п’ятикласники здійснили подорож у країну «Фонетики». А вчитель української мови та зарубіжної літератури Юлія Літвін провела з учнями 8 класу захоплюючу вікторину. Учні початкової школи змагалися у конкурсі читців поезій, який провела керівник гуртка Ганна Зиза.

Активно та цікаво пройшов Міжнародний день рідної мови в загальноосвітній школі №9. У школі були організовані тематичні фотозони, де кожен охочий зміг сфотографуватися та продемонструвати свою повагу до рідного слова.

 У загальноосвітній школі №12 була складена надзвичайно креативна та пізнавальна програма тематичних заходів до Дня рідної мови. Здобувачі освіти 7 - 8 класів долучилися до марафону «Рідній мові присвячуємо..», створивши квітковий дивограй. Учні 5-А класу складали семантичну карту з побажаннями рідній мові. Тематичні заходи в початковій школі проходили під гаслом «Мова – це серце нації». Завершився марафон лігнгвістичною акцією «Рідна мова- то душа народу», під час якої учні 5-11 класів цитували крилаті вислови українських письменників про калинову мову України.

У загальноосвітній школі №18 була організована виставка малюнків «Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє й майбутнє України!». Учні взяли участь у квесті «Міжнародний День рідної мови».

Учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи №24 Тетяна Чернишова провела з учнями 5-9 класів брей-ринг «Українська рідна мова, солов’їна, калинова». Учні виготовляли постери та стіннівки про мову.

19 лютого протягом дня у загальноосвітній школі №29 пройшла ціла низка заходів, присвячених рідній українській мові. Для учнів 1-2 класу день розпочався ранковим колом «Наша мова солов’їна», учні 3-4 класу провели квест «Мова - душа народу». Для 5-9 класів вчителі-філологи організували мовні змагання «Мови велич і краса» та інтелектуальну гру «Буду я навчатись мови золотої».

Святкування Міжнародного дня рідної мови у закладах освіти ще раз підтвердило, що мова нашого народу – одне з найцінніших надбань. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишаються і будуть пишатися українці.

У «Лисичанський методичний центр»