У Лисичанську відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН

15 та 16 січня у місті Лисичанськ відбувся І етап ХХVII Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Зауважимо, що конкурс пройшов в онлайн-режимі (у відповідності до вимог нового Положення про конкурси та турніри) у 19 секціях одинадцяти наукових відділень.

Учасниками конкурсу стали 24 особи з числа слухачів та членів філій Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді. Зокрема, 9 учнів з Лисичанського багатопрофільного ліцею, 13 з Лисичанської багатопрофільної гімназії та 2 учні — представники НВК «Гарант», які у своїх науково-дослідницьких роботах досліджували актуальні питання сьогодення.

Привернули увагу членів журі роботи:

— «Епідемія пандемії та історія людства», «Благодійність як атрибут громадянського суспільства: розвиток благодійності на Луганщині» (секція «Всесвітня історія»);

— «Туризм у світі та в Україні. Дослідження перспектив та динаміки розвитку туризму» (секція «Географія та ландшафтознавство»);

— «Блог як жанр інтернет-комунікації» (секція «Українська мова»).

Окремі питання освіти були розкриті в роботах «Інтеграція технологій E-learning та DMS на базі єдиної платформи для підтримки діяльності навчальних закладів» (секція «Комп’ютерні системи мережі») та «Вплив вірогідності захворювання на COVID-19 на рівні тривожності підлітків» (секція «Загальна біологія»).

Цікаві теми, оригінальне подання матеріалу юними науковцями, вміння вести дискусію та захищати свою точку зору — все це дало можливість членам журі першого етапу конкурсу-захисту визначити переможців та кращі наукові роботи, серед яких дослідження Софії Заики, Дар’ї Щеглакової та Максима Ритова (Лисичанська багатопрофільна гімназія), Дмитра Лесного (Лисичанський багатопрофільний ліцей) та Євгенії Коломоєць (НВК «Гарант»).

Зауважимо, що учасники міського конкурсу захисту у лютому стануть учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту.

Сподіваємося, що саме за такою молоддю краще майбутнє нашої України.

Лисичанський методичний центр

2