В Лисичанську пройшли тренінгові заняття Школи творчої молоді «Твій голос проти торгівлі людьми»

На базі Навчально-виховного комплексу — школи І-ІІ ступенів — ліцею «Гарант» відбулися тренінгові заняття Школи творчої молоді «Твій голос проти торгівлі людьми». Учасниками стали учні старших класів, учителі й психологи, педагоги-організатори та громадські активісти м. Лисичанська, Новопскова, Сєвєродонецька, Кремінної.

Все більше українців шукають заробітку за кордоном, легко погоджуються на заманливі пропозиції злочинців. Як не стати «живим» товаром та що потрібно знати перед тим, як все-таки вирішити працювати чи навчатися за кордоном, — про це учасники тренінгу говорили разом з тренером громадської організації (ГО) «Март» та Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Андрієм Кінашем.

Учасники тренінгу з’ясували поняття «торгівля людьми», його основні причини та наслідки, визначили групи ризику. Більшість з них вразило те, що жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, — з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва. Цей злочин характерний не лише для сусідніх країн, але й для України.

День другий слухачі присвятили актуальним питанням: як вберегтися від трудового рабства, як правильно оформити необхідні документи (трудовий договір, робочу візу), де перевірити контакти роботодавців. Досвідом і порадами ділилася з учасниками тренерка Олександра Волакова. Результатом роботи стала «дорожня карта» й створені власноруч застережні меседжі: «Не кожна дорога веде до пункту призначення — перевіряй маршрут», «Торгівля людьми — мене це стосується?», «Ризик має бути обміркованим», «Жодні кошти не варті твого майбутнього» та інші.

Щоб учасники успішно втілили запропоновані ідеї в життя, знавець медіа Андрій Карпенко познайомив слухачів із засобами створення аудіо- та відеоконтенту, поділився лайфхаками для його популярності.

Висновок тренінгу — тема протидії людьми має бути помітною в медіапросторі і учасники докладуть для цього максимум зусиль і творчості.

Окрім того, натхненні тренерки Наталія Кірячок та Ірина Гарець окремий модуль присвятили розвитку креативності слухачів, щоб вони мали змогу створити мотиваційні матеріали з протидії торгівлі людьми і в подальшому взяти участі у конкурсі ідей та реалізації проектів з актуальної в українському суспільстві теми, адже вона може торкнутися майже всіх категорій — як дітей та молоді, так і громадян більш старшого покоління.

Зазначимо, що проєкт здійснено Полтавською філією Суспільної служби України в рамках проєкту «Творча молодь каже „НІ!“ сучасному рабству» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Відділ освіти Лисичанської міської ради