У Лисичанську відбулись дебати «Пішохід та водій - рівноправні учасники дорожньо-транспортного руху»

 Щороку лисичанські ЮІРівці загальноосвітніх шкіл міста змагаються у своїй обізнаності з правил дорожнього руху. Цього року, зустріч 25 лютого в ЦПРШМ мала дещо інший – сучасний формат. Команди дебатували. Обговорювали одну з найчутливіших та актуальних в світі останніх подій тему: «Пішохід та водій – рівноправні учасники дорожньо-транспортного руху».

Ініціаторами проведення дебатного турніру стали: відділ освіти Лисичанської міської ради та ЦПРШМ.

Мистецтвом дебатування хизувалися аж 16 шкільних команд ЮІР (8 пар опонентів).

 

Дебати проходили у класичному форматі Карла Поппера, за умовами якого команди у складі 3-х спікерів відстоювали протилежні погляди на зазначену тему.

Судді, якими до речі, були представники міської патрульної поліції, методисти міського методичного центру, викладачі та представники адміністрацій загальноосвітніх шкіл міста, керівники гуртків ЦПРШМ, оцінюючи виступи гравців, керувалися рівнем доведеності представлених аргументів, їх правдивості й реалістичності, змістом промови спікерів, вмінням ставити та відповідати на запитання. Великого значення, як окремий інструмент переконання у правильності представлених позицій, мали командна робота, кмітливість і риторичні навички юних ораторів.

За результатами 4-х турів словесних баталій турнір відкрив трьох найпереконливіших, найсміливіших, найемоційніших топ-команд:

- І місце – команда «Знавці», ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

- ІІ місце – команда «Апріорі», ЗОШ І-ІІІ ст. № 12;

- ІІІ місце – команда «Дилема», багатопрофільний ліцей.

Безперечно, для кожного причетного до дебатного турніру, - це був новий, незабутній та корисний досвід. Хоча юні дебатери іще на початковому щаблі – їм є куди рухатись!

Центр позашкільної роботи зі школярами та молоддю