У міській раді відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 24 лютого, в Лисичанській міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

Найголовніше питання порядку денного засідання комісії стосувалося відключення всіх об’єктів ЛКСП «Лисичанськводоканал» від електричної енергії з 9.00 26 лютого 2020 року.

Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко повідомив, що згідно листа, отриманого 3 лютого від ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», підприємство має намір знеструмити всі об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал», що призведе до неможливості здійснення водопостачання та водовідведення у містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.

Коментуючи ситуацію міський голова Сергій Шилін наголосив, що наразі Лисичанськводоканал має договір з постачальником електроенергії ТОВ «Енсол Україна» і виконує всі зобов’язання зі сплати поточних розрахунків, а компанія ТОВ «ЛЕО» намагається отримати борги за минулі роки, на що немає домовленостей між підприємствами.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, члени комісії ухвалили ряд рішень. Так, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» зобов’язали виконувати вимоги чинного законодавства України стосовно безперебійного електропостачання на об’єкти водопостачання, особливо в період опалювального сезону; домовленості, досягнуті під час перемовин з керівництвом ЛОДА та рішення регіональної комісії ТЕБтаНС.

Керівнику КП «Лисичанськтепломережа» доручили притушити котельні до технологічного мінімуму на час відключення водопостачання, начальникам відділу освіти та відділу культури міської ради у випадку тривалої відсутності водопостачання — внести зміни до графіків роботи підпорядкованих закладів освіти та культури, а у разі неможливості — призупинити функціонування вищезазначених закладів.

У зв’язку з відключенням електроенергії та при загрозі виникнення надзвичайної ситуації членами комісії було вирішено від імені міської ради направити листи керівництву держави, області та силових структур, а виконкому міськради — рекомендувати виділити з місцевого матеріального резерву ПММ для підвозу води на випадок відключення, Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ та ЛКСП «Лисичанськводоканал» — скласти графіки підвозу питної та технічної води населенню.

Окрім того, під час засідання члени комісії затвердили План першочергових (невідкладних) запобіжних заходів та робіт на об’єктах і територіях з ризиком виникнення надзвичайних ситуації на 2020 рік у м. Лисичанську та погодили Графік оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій в мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.