В міській раді відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 23 січня, в Лисичанській міській раді відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

Приводом для скликання комісії стали проблеми з водопостачанням у місті.

На початку засідання присутні розглянули відключення насосної станції «Білогорівська» у період з 08.00 28 січня до 16.00 29 січня на час проведення ремонтних робіт.

Окреслюючи ситуацію директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко зазначив, що відключення мережі здійснене згідно оперативної інформації ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», у зв’язку з виконанням робіт на повітряній лінії 220кВ «Ювілейна — Кремінна № 1,2», знеструмлена повітряна лінія 35кВ, до якої приєднана насосна станція «Білогорівська».

Зважаючи на ситуацію, що склалася, члени місцевої комісії доручили КП «Лисичанськтепломережа» притушити котельні до технологічного мінімуму на час відключення водопостачання центральної частини м. Лисичанська, району заводу «Пролетарій», м. Новодружеськ та м. Привілля та, у разі необхідності підвозу води на котельні, підготувати та направити лист до Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області про виділення техніки та забезпечити її паливно-мастильними матеріалами (ПММ).

Друге питання порядку денного засідання комісії стосувалося відключення всіх об’єктів ЛКСП «Лисичанськводоканал» від електричної енергії з 03 лютого 2020 року.

Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко повідомив, що згідно отриманого від ТОВ «ЛЕО» 23 січня листа, підприємство має намір знеструмити всі об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал» 3 лютого, що призведе до неможливості здійснення водопостачання та водовідведення у містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.

Сергій Іванович підкреслив, що Лисичанськводоканал наразі виконує перед ЛЕО всі зобов’язання зі сплати поточних розрахунків, але Луганське енергетичне об’єднання намагається отримати борги за минулі роки, на що немає домовленостей між підприємствами.

Міський голова Сергій Шилін відзначив, що надсилаючи подібні листи керівництво ТОВ «ЛЕО» нехтує домовленостями з головою Луганської обласної державної адміністрації Сергієм Гайдаєм про недопущення відключення об’єктів Лисичанськводоканала від електропостачання.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, члени комісії ухвалили ряд рішень. Так, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» зобов’язали виконувати вимоги чинного законодавства України стосовно безперебійного електропостачання на об’єкти водопостачання, особливо в період опалювального сезону; домовленості, досягнуті під час перемовин з керівництвом ЛОДА та рішення регіональної комісії ТЕБтаНС. Заступнику міського голови Андрію Якимчуку, начальнику управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ Віталію Саханю та директору Сергію Лозиченку члени комісії доручили провести перемови з керівництвом ТОВ «ЛЕО» для вирішення питання щодо невідключення об’єктів водоканалу.

Керівнику КП «Лисичанськтепломережа» доручили притушити котельні до технологічного мінімуму на час відключення водопостачання, начальникам відділу освіти та відділу культури міської ради у випадку тривалої відсутності водопостачання — внести зміни до графіків роботи підпорядкованих закладів освіти та культури, а у разі неможливості — призупинити функціонування вищезазначених закладів.

У зв’язку з відключенням електроенергії та при загрозі виникнення надзвичайної ситуації членами комісії було вирішено від імені міської ради направити листи керівництву держави, області та силових структур, а виконкому міськради — рекомендувати виділити з місцевого матеріального резерву ПММ для підвозу води на випадок відключення, Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ та ЛКСП «Лисичанськводоканал» скласти графіки підвозу питної та технічної води населенню.