Про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Лисичанської міської ради

Сьогодні, 20 грудня, в Лисичанській міській раді відбулося чергове засідання спостережної комісії при виконавчому комітеті Лисичанської міської ради. Захід відбувся під головуванням керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету міської ради Олександра Савченка.


Під час засідання члени комісії розглянули питання про дотримання прав і законних інтересів  осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, про відбування кримінального покарання особами, засудженими до громадських робіт, а також адміністративного стягнення у вигляді громадських, виправних, та суспільно-корисних робіт, про виконання Лисичанським відділом поліції заходів щодо попередження правопорушень серед осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, про надання медичної допомоги особам, які звільнились з місць позбавлення волі, про роботу з соціальної адаптації підлітків, які звільнились з місць позбавлення волі і перебувають на обліку, та про результати роботи з неблагополучними сім'ями.

Свої доповіді із зазначених питань надали керівники та представники Лисичанського міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області, Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, Комунальної установи «Територіальне медичне об’єднання міста Лисичанськ», служби у справах дітей Лисичанської міської ради, Комунального закладу «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».

Зокрема було визначено, що нагальною проблемою залишається відсутність у місті спеціалізованої мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, створення якої передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 43.

Також значне занепокоєння визивають плани закриття інтернатних закладів, оскільки за їх відсутності вирішення проблем підлітків, батьки яких позбавлені батьківських прав, лише за допомогою сімейних форм виховання практично неможливо – у місті наразі існує лише 4 дитячих будинки сімейного типу, а в проблемних сім’ях, як правило, не по 1-2 дитині, а по 4-5 дітей.

 Обговорювані питання, в черговий раз, не стали прикладом належного нормативного регулювання роботи правоохоронних органів, оскільки обов’язок осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, стати на облік у територіальному підрозділі поліції є, а жодної відповідальності за невиконання вказаного обов’язку законодавцем не передбачено (за виключенням осіб, яким установою виконання покарань встановлено адміністративний нагляд).

В ході засідання були обговорені питання взаємодії суб’єктів соціального патронажу осіб, які відбули покарання у виді позбавлення волі.

З вищезазначених питань комісією було прийнято відповідні рішення, які доведені до виконавців.

Підсумовуючи засідання, були підведені підсумки роботи комісії за 2019 рік.

Відділ мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Лисичанської міської ради