У Лисичанській міській раді відбулась Презентація "ГІС МАтаОВК"

Сьогодні, 26 листопада, у Лисичанській міській раді відбулась Презентація Геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки конфліктів в Луганській та Донецькій областях» («ГІС МАтаОВК») за напрямком роботи Програми розвитку ООН на Сході України «Громадська безпека та соціальна згуртованість» та Діалогова зустріч на тему «Сприяння спільному обговоренню представниками громади з різними поглядами проблем у громаді, які виявлені «ГІС МАтаОВК».

 

У заході взяли участь: представники виконавчих органів Лисичанської міської ради, заступник директора Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації - начальник управління з питань комунальної власності Тетяна Кукушкіна, помічник народного депутата України Олександра Сухова Дмитро Конанов, керівник громадської організації «Інформаційно-інноваційний бізнес-центр «Практика» та Центру урбан культури «Дружба» Максим Трунов, голова громадської організації «Жіноча правозахисна група» Ірина Никульникова, громадськість міста.

Зазначимо, що організаторами зустрічі виступили Програма ООН із відновлення та розбудови миру та Центр права та посередництва м. Харків. Захід пройшов в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Наріжним питанням стало обговорення збереження історичної спадщини Бельгії на території Лисичанська, а саме будівель, які були зведені бельгійцями наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття.

Завдяки консультантці Світлані Петровій та спеціалістам з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру та її партнерам в Донецькій та Луганській областях Ганні Боровій, Галині Боженко, Андрію Мітяєву, учасники заходу ознайомились з експериментом «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійною геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів», мали можливість зрозуміти погляди, що відрізняються від власних, подивитись на предмет обговорення під іншим кутом.

Також під час заходу були визначені проблемні моменти у вирішення «бельгійського питання», в тому числі у комунікації між представниками різних сторін, знайдено точки дотику та налагоджено комунікації щодо подальшої роботи із «ГІС МАтаОВК». Було вирішено на початковому етапі співпраці надати допомогу в питанні консервування крівлі та першого поверху однієї з будівель з метою збереження приміщення від руйнівних сил оточуючого середовища та обмеження доступу в середину сторонніх осіб.

Нагадаємо, що Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.